Увійти

Увідійть у свій аккаунт

Логін *
Пароль*
Запамятати

У наших публікаціях ми вже розповідали про небезпеки, які можуть очікувати на туристів. Ми переконані що інформація про потенційну небезпеку завжди дає набагато більше шансів її уникнути. Проте ми очікували небезпеки від погодних умов та небезпечних представників фауни. Сьогодні ж говоримо про  небезпеку, яка може очікувати на нас  у карпатській флорі.

 

Справді неочікуваний поворот, адже дуже важко повірити що трава чи дерева можуть бути джерелом загрози для людини. Та ні і тут можуть ховатися диверсанти. Саме про таку рослину далі йтиметься. Борщівник Сосновського ще декілька десятків років тому для мешканців Карпат був такою собі напівміфічною рослиною, про яку можна було довідатися хіба що у довідниках, і яка проростала у далеких пре далеких краях. Проте у якийсь момент усе радикально змінилося. Якимось чином насіння цієї рослини мандрує 1000 кілометрів з Кавказу і  потрапляють у карпатський край. А він для Борщівника виявився просто райським. Відсутність природніх ворогів спричинила до аномально-швидкого розповсюдження цієї рослини. І вже сьогодні борщівником покрито гектари, десятки гектарів площ. За останніми даними лишень на Львівщині Борщівник окупував понад 600 гектарів.

Звісно коли рослина мирно собі проростала, це не викликало ні у кого підозри, що поряд затаївся ворог. Проте рослина велика, і у період цвітіння неодмінно стала приваблювати до себе не лишень тварин (вважається кормовою культурою), але й людей та особливо дітей. І ось тут розпочалося. Перші виклики швидкої були першим шоком від побаченого: прямий контакт з рослиною одразу викликав важкі хімічні опіки, які важко загоюються. І саме найбільший пік небезпеки Борщівника припадає на період його цвітіння. Та досить швидко усі зрозуміли з чим мають справу, тому не гаючи часу розпочалася війна з цією небезпечною рослиною. В деяких районах відбувається скошування на знищення насаджень, хоча наразі результативність дуже низька. Більше ефекту приносять інформаційні кампанії, які попереджають про небезпечну рослину, таким чином запобігаючи контакту з не

Проте убезпечитись на усіх 100% просто неможливо. Тож так чи інакше, але потенційною жертвою може стати кожен з нас. Тому якщо ви опинилися в Карпатах і через необізнаність стали жертвою цього природнього ворога. Варто пам’ятати наступне: опіки від Борщівника є хімічними і впливають на верхню частину покриття вашого тіла. Отож фахівці радять при перших ознаках опіку одразу уражене місце промити великою кількістю чистої води щоб прибрати отруту. На уражене промите місце необхідно накласти пов’язку з антисептичною маззю яка має в своїй основі срібло. Ну і не зволікати з візитом до лікаря. Лишень фахівець з опіків є запорукою одужання. Хотілося б написати «швидкого одужання», проте у ситуації х Борщівником Сосновського одужання триватиме від 7 до 10 днів у кращому разі.

Тому перебуваючи у Карпатах варто пам’ятати, що не усі рослини є безпечними. Коли перед собою побачите велику рослину з великими білими квітами, обходьте її стороною. Якщо бачите рослину велетенських розмірів і невідому для вас, також обходьте її стороною. Надавайте перевагу прогулянок з місцевими або професійними гідами, які обізнані на місцевій флорі та фауні. Ну і зрештою, якщо таки постраждали від Борщівника – оперативно робимо маніпуляції, описані в попередньому абзаці і одразу до лікаря.

Як бачимо Борщівник Сосновського здатний повністю знищити ваш відпочинок, оскільки курс лікування якраз триватиме період середньостатистичної відпустки. Тому будьте уважні та обережні і Карпати залишать у спогадах лишень позитивні моменти.

borshchivnyk1karpatyturinfo