Ворохта
(UA) Волоспад Шипіт / {RUS} Водопад Шипот
(UA) Водоспад Кам'янка \ (RUS) Водопад Каменка
Автодорога Н-13
(UA) Гірська річка Черемош \ (RUS) Горная река Черемош
Озеро Синевир
tb.php?src=%2Fimages%2Fnews%2F2022%2Furych_tur1
вересня 28, 2022

Професійне свято відбулося у форматі часу

in Блискавка - NEWS by admin
Команда проекту karpatytur.info таку дату не могла обійти стороною, тож Міжнародний День Туризму вирішила відзначити відповідно до вимог часу. Відтак вчора 27 вересня з ініціативи Благодійного фонду «Опіка Майбутнього» ми долучилися до благодійного проекту щодо психологічної реабілітації дітей в період війни і разом з партнерами та дітьми-сиротами з Харкова вирушили в цікаву мандрівку. Детальніше>>
Увійти

Увідійть у свій аккаунт

Логін *
Пароль*
Запамятати

Коли на вулиці зима, у Карпатах – ця пора вимагає неабиякої уваги. Поряд із перевагами (можливість катання на лижах) причаївся небезпечний звір - сніговий покрив, який у найнесподіваніший момент зможе суттєво зіпсувати вам відпочинок та настрій. Отож говоримо про рівні снігової та лавинної небезпеки.

 

Про наслідки лавин і як поводитись під час лавин ми вже розповідали. У цій публікації хотілося б зосередити увагу на моментах, які дають нам можливість зіграти на випередження, щоб уникнути даної проблеми.

Йдеться про запобігання лавинній небезпеці. Часто в наших новинах можна прочитати про наявну лавинну небезпеку, а також про її рівні. Щось на кшталт: «У Карпатах зберігається лавинна небезпека третього рівня.» То що ж це за такі міри і на що вони вказують?

І так, в Україні поки що прийнято використовувати п'ятиступінчасту систему попередження лавинної небезпеки, якою користуються працівники Міністерства надзвичайних ситуацій та рятувальники. Градація небезпеки здійснюється від першого рівня (безпечного) до п'ятого (найнебезпечнішого) рівня.

Перший рівень лавинної небезпеки (Незначний)

Він вказує на те, що сніговий покрив на гірських схилах є стабільним та добре закріпленим. Однак це не означає, що лавин взагалі за таких ситуацій не може бути. Насправді ймовірність хоч і незначна, але все ж таки існує. При першому рівні лавинної небезпеки сходження лавин можливе при великому додатковому навантаженні на дуже крутих схилах. Спонтанне сходження може статися лише часткового покриву снігу.

Другий рівень лавинної небезпеки (Помірний)

У такого типу попередженнях йдеться про нестабільному сніговому покриві на дуже крутих схилах, але в інших ділянках він стабільний. Знову ж схід лавин ймовірний при сильних додаткових навантаженнях, проте спонтанний схід лавин малоймовірний. Тому при отриманні повідомлення про другий рівень лавинної небезпеки кожен повинен знати, що слід уникати крутих схилів під час зимових прогулянок у гори.

Третій рівень лавинної небезпеки (Підвищений)

З цього попередження дізнаємось, що сніговий покрив недостатньо добре закріплений на крутих схилах. Він погано ущільнений, так що схід лавин ймовірний при незначних навантаженнях. На інших ділянках можливе спонтанне сходження малих лавин та карнизів. Відповідно при такому повідомленні небезпеки віддаємо перевагу прогулянкам лише в перевірених місцях.

Четвертий рівень лавинної небезпеки (Високий)

Сніговий покрив слабо закріплений на усіх ділянках гір, тому ймовірність сходу малих і середніх лавин надзвичайно високий. А при додаткових навантаженнях можливе сходження і великої снігової лавини. Під час цього попередження слід відмовитись від прогулянок у гори.

П'ятий рівень лавинної небезпеки (дуже високий)

Найвищий рівень небезпеки, оскільки сніговий покрив нестабільний на всіх ділянках, тому очікується спонтанне сходження малих, середніх та великих снігових лавин. Звичайно, за такого ступеня небезпеки в гори не можна.

Відтепер нам відомо, про що йдеться у попередженнях синоптиків та МНС. І все ж таки варто нагадати і про аномальні обставини, і іноді лавина може наздогнати і без попередження. Тому завжди варто бути уважними та обережними під час перебування у зимових Карпатах. І тільки так ваша зимова відпустка стане по-справжньому приємною і незабутньою.karpatyturinfo