Ворохта
(UA) Волоспад Шипіт / {RUS} Водопад Шипот
(UA) Водоспад Кам'янка \ (RUS) Водопад Каменка
Автодорога Н-13
(UA) Гірська річка Черемош \ (RUS) Горная река Черемош
Озеро Синевир
tb.php?src=%2Fimages%2Fnews%2F2022%2Furych_tur1
вересня 28, 2022

Професійне свято відбулося у форматі часу

in Блискавка - NEWS by admin
Команда проекту karpatytur.info таку дату не могла обійти стороною, тож Міжнародний День Туризму вирішила відзначити відповідно до вимог часу. Відтак вчора 27 вересня з ініціативи Благодійного фонду «Опіка Майбутнього» ми долучилися до благодійного проекту щодо психологічної реабілітації дітей в період війни і разом з партнерами та дітьми-сиротами з Харкова вирушили в цікаву мандрівку. Детальніше>>
Увійти

Увідійть у свій аккаунт

Логін *
Пароль*
Запамятати

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Ще одна мандрівка в рамках проекту karpatytur.info дійшла до завершення. А от неоднозначних спогадів про неї більше ніж очікувалось. Річ у тім що вперше ми мандрували до дитячого відпочинкового табору з незвичним форматом. Отож знайомимось – повна назва Спортивно-туристичний табір «Курінь Довбуша».

 

«Курінь Довбуша» як ми туди потрапили.

Літо 2022 для України видалось надзвичайно складним через війну з Росією, що вимагало від нас нових сценаріїв поведінки та нестандартних рішень. Отож команда проекту karpatytur.info теж опинилася у гущі волонтерської діяльності. І коли від наших партнерів з благодійного фонду «Опіка Майбутнього» поступила пропозиція медійно підтримати проект «Курінь Довбуша» ми довго не вагалися, адже це наша стихія і як не як чергова нагода відвідати Карпати щоб про них розповісти щось нове. Тож не минуло багато часу і ми вже в дорозі до Ворохти.

В загальному про «Курінь Довбуша»

Сам проект має давні традиції оскільки уже понад 10 років у цьому місці функціонували дитячі табори для дітей які потребують соціального захисту. Цьогоріч було вирішено базові сезони-заїзди провести саме для дітей, сім’ї яких вимушені були покинути свої домівки через війну. Тож до організації табору долучилися БФ «UCARE» (США), БФ «Опіка Майбутнього» (Львів) ГО «Гуцульська спадщина» (Ворохта), БФ «Приятелі дітей» та медійним партнером випала честь бути нашій команді проекту karpatytur.info.

Коли вперше відвідали табір на стадії підготовки відверто виникло багато запитань і навіть побоювань чи встигнемо чи запрацює все як належить. Загалом це має бути наметове містечко у якому мають проживати діти віком від 12 до 15 років. Як зазначив директор ГО «Гуцульська спадщина» і по сумісництву директор табору Валерій Одайський сама концепції табору передбачає відпочинок з елементами спортивного, туристичного і що важливо патріотичного виховання. Окрім цього «Курінь Довбуша» передбачає певний освітній процес базових речей для самовиживання: майстер-класи з гончарства, з випікання хліба, з самооборони, стрільби з лука і ін. Ну і звичайно мають бути туристичні походи.  Сам заїзд має тривати 10 днів.

Конкретно про «Курінь Довбуша».

Коли вперше туди потрапив, здавалося що ось звернемо з асфальтової дороги в ліс і між деревами замайорять намети. Та не так все було як гадалося. Спочатку ми в’їхали в Ворохту, далі звернули на бічну ґрунтово - кам’яну вуличку. Далі ніби вже й виїхали з Ворохти і дорога почала стрімко підійматися вгору. В якийсь момент наш мікроавтобус став на місці вигрібати колесами без ознак руху. «Приїхали» - сказав директор благодійного фонду «Опіка Майбутнього» (він же голова правління ГО «karpatytur.info») Андрій Баховський – «далі не поїдемо і треба шукати дорогу.». І тут оптимізму було достатньо адже стільки проїхали видно до табору недалеко. Та коли викликали підмогу з табору, яка десантом стала спускатися до нас, зрозуміли що сюрпризи ще попереду. Отож розпочався справжній підйом на гору.

Так, саме так – табір «Курінь Довбуша» розташований на вершині гори «П’ятихатки». Орієнтовна висота десь 1200 метрів на рівнем моря. Насправді як згодом стало відомо гора відома в офіційних колах під назвою Мала Магура. «П’ятихатки» народна назва, яку місцеві дали через те що там колись був хутір з п’яти будівель.

Отож підйом був неспішний з привалами. І чим більшу ми набирали висоту тим зрозуміліше малювалася картинка чому саме там. На першому привалі за собою побачили вершину протилежного хребта. На наступному привалі за спини хребта почала по-королівськи промальовуватися якась вершина. І ось коли майже здійнялися на гору на небосхилі чітко промальовувалося декілька вершин. «Та що по центру – то Говерла, а та що правіше - Петрос» - розповідають наші гіди. Справді краєвид був неймовірний. Ще декілька кроків і ми спускаємось у невелику улоговину де зручно розмістився сам табір.

Отож територія табору вміщає в собі декілька дерев’яних житлових та комунікаційних споруд та багато великих наметів. Тут усе як у справжньому місті: є свої вулиці та Майдан Незалежності, є своя адміністрація та «лікарня». І що найголовніше усе на свіжому карпатському повітрі.

kurin 1

Життя у таборі «Курінь Довбуша».

Нажаль там цілісінький день так і не вдалось побувати. Візит нашої команди припав на офіційне відкриття другого сезону заїзду. Та все ж довідуємось що тут усе строго і по розпорядку. Розпочинається день з підйому, шикування, молитви та гімну України. Діти розділені на гуртожитки зі своїми наставниками. Кожен день тут є своя програма і свої екскурсії. Скажімо одразу в перші дні діти роблять розминку на гору Магура, далі у планах гора Хом’як, та й зрештою ніхто не відміняв Говерлу. Окрім цього як ми вже згадували тут активне внутрішньо табірне життя з майстер-класами, конкурсами та спортивними змаганнями.

kurin 2

«Курінь Довбуша» та karpatytur.info

Насправді за тих декілька днів що ми побували разом з табором «Курінь Довбуша», зрозуміли що незважаючи на ситуацію в країні виховні відпочинкові заклади зазнали якісної трансформації і намагаються йти в ногу з часом. Справді оголошень щодо дитячих таборів у Карпатах побільшало. Мало того більшість з них намагаються вести активну волонтерську діяльність.

Як зазначила наш експерт з оздоровлення Олена Баховська, за період знайомства і функціонування табору «Курінь Довбуша» довідуємось багато цікавих моментів: Так, тут діти відриваються від гаджетів на користь здорового способу життя, тут панує українська мова, яка є основним засобом спілкування для усіх без виключення, тут зникають шкідливі звички, адже вони є під грифом табу і передбачають свою систему покарання. Справді тут як у дорослому житті від присідання чи віджимання через провини та порушення ніхто не застрахований: правила однакові для усіх. Та все ж як показує практика дана модель достатньо ефективно об’єднає дітей в єдиний колектив і привчає до відповідальності за свої вчинки. А якщо чесно усі страшилки про даний табір виявились великим перебільшенням, але корисним та виховним. Під завершення візиту запитую директора БФ «Опіка Майбутнього» про його враження від проекту. «Уже тепер можу сказати що проект успішний і проект дієвий. Мало того він востребуваний у часі, що дуже радує.  – розповідає Андрій Баховський – Тож аж тепер розумію що склалася ефективна команда  де кожен є на своєму місці. Тому велике спасибі усім партнерам та співорганізаторам за велику пророблену роботу, адже для нас це просто неоцінений досвід. Ну і зрештою завдяки цьому проекту кожен з нас відчув той знайомий з дитинства незабутній настрій літнього таборового життя.»

kurin 4

«Курінь Довбуша» - ширше поняття

Ну що ж табір в розпалі роботи. Другий заїзд на момент написання публікації доходить до екватора. Проте табір має значно ширші можливості  та функціонал тож сюди можуть потрапити діти не лишень переселенців, але й і ваші діти. Звичайно умови потрапити в «Курінь Довбуша» будуть дещо відмінні і для цього необхідно буде внести фіксовану пожертву на потреби табору. Проте програма буде аналогічною як і в пільгових заїздах. Якщо є бажання інформацію можна отримати у Благодійному фонді «Опіка Майбутнього» за телефоном +380975697723.

Загалом літо в Карпатах це щось неймовірне. А коли воно поєднане і з туризмом і з релаксом і з великою дружньою компанією – можна вважати що відпочинок вдався. «Курінь Довбуша» це поєднання українських традицій з провідними новаторськими методиками виховання молоді та спорту, що забезпечує адекватне формування свідомості, здоровий дух та здоров’я для усього організму. Сподіваємось що нам таки випаде нагода прожити повноцінний день у цьому таборі і розповісти в окремій публікації як це спортивно і туристично відпочити в Карпатах.

DSC07510

kurin 3karpatyturinfo