Ворохта
(UA) Волоспад Шипіт / {RUS} Водопад Шипот
(UA) Водоспад Кам'янка \ (RUS) Водопад Каменка
Автодорога Н-13
(UA) Гірська річка Черемош \ (RUS) Горная река Черемош
Озеро Синевир
tb.php?src=%2Fimages%2Fnews%2F2023%2FDSC07263
березня 23, 2023

У Карпатах активно цвітуть Крокуси

in Блискавка - NEWS by admin
Крокуси чи як їх ще називають «Шафрани» є невід’ємним елементом ранньої весни у Карпатах. Цього року цвітіння цих квітів сталося календарно коректно тож насолодитися цією красою можна протягом першого весняного місяця. Процес цвітіння спочатку розпочинається на Закарпатті, потім Прикарпатті і уже скоро з таїнням снігів підніметься в гори. Детальніше>>
Увійти

Увідійть у свій аккаунт

Логін *
Пароль*
Запамятати

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Отож на вулиці осінь, а хтось ще так і не закрив купальний сезон. Тож в рамках проекту вирішуємо паралельно з основною волонтерською ціллю проінспектувати термальні курорти Закарпаття. Тож наші думки та враження від перебування там.

 

Куди їдемо

Ну інспектування це дуже голосно сказано, оскільки радше це було ближнє ознайомлення з інфраструктурою такого типу відпочинку. Ну якось не клеїлось нам офіційно з оглядом відвідати ці заклади. Пригадую заїхали до одного декілька років тому, отримали порцію хамства від охорони і поїхали ні з чим. Цього разу їдемо офіційно як клієнти, тож негласне етичне зобов’язання не писати негативних моментів про замовника нас не обтяжувало, тому мали певну свободу у враженнях. Отож по транспорту і в дорогу.

Загалом дана публікація для тих хто ще не бував на термальних курортах України, тому постараємось  акцентувати увагу на певних організаційних моментах. У нашому обсервуванні мають потрапити два термальні лідери Закарпаття: Курорт Косино в селі Косонь і Жайворонок у місті Берегове. Щодо пошуків одного і іншого проблем не викликає. Лишень будьте уважні при пошуках курорту Косино, адже забиваючи таку назву в навігатор вас може направити в однойменне село в Свалявському районі. «Косино» -назва курорту, а розташований він в селі Косонь Закарпатської області.

Що спільного між двома вищезгаданими курортами? Насамперед це те що вони надають можливість лікування термальними водами. Тобто це два спа-комплекси з достатньо подібними послугами. Проте відмінностей все таки більше і ключова з них це орієнтація на різну аудиторію, відтак і різна цінова політика.

Термальні води "Косино"

Для початку навідуємось у Косино. Про Косино у нас якраз най контраверсійніші враження, проте минуле залишаємо за бортом і намагаємось зрозуміти що тут і як. Насправді територія досить багато оформлена і видно що працювали ландшафтні дизайнери, чудовий фонтан. Привертає увагу накриття даху декоративною соломою. В середині не менш пишно і цікаво. Загалом тут окрім термальних купелей є й готель та ресторан. Та нас цікавлять власне басейни з термальною водою. Ось тут і розпочалося найцікавіше. Для того щоб потрапити до найзаповітнішої цілі треба пройти низку ритуалів. Ну насамперед звична оплата послуги. Тут на ресепшин ви отримуєте спеціальний електронний браслет-відмичку для вашої шафки в роздягальні і для контролю часу. Саме на ньому буде фіксуватися час вашого перебування у комплексі. А далі в роздягальню і душ.

І тут на нас очікував перший конфуз. Рушник і тапочки в вартість не входять. Рушник можна за чималі гроші отримати в прокат а з тапочками чи шльопанцями тільки везти з собою. Власне був одним з таких тож прихопив комплект готельних одноразових і таким чином вирушили в роздягальню. Далі потрапляємо у великий зал з шафками та роздягальнями. Тут ти починаєш розуміти що тапочки таки потрібні адже підлога з плитки, а незабаром ми взагалі опинимось на вулиці. Звісно готельне взуття стало мокрим і незручним під час першого душу.

Та ось на решті ми  потрапляємо в басейн. Взагалі тут така конструкція басейну, що у нього можна зайти ще у будівлі, а далі через водяний прохід вийти ну ньому на вулиці. І тут перед нами відкривається масштаб комплексу. До ваших послуг не один а ціла низка басейнів і ще один великий басейн зі звичайною холодною водою. Ну при температурі +14С купатися в ньому було не дуже комфортно, але були й такі відвідувачі що туди занурювалися регулярно. Так от між басейнами з термальною водою є певні відмінності. Десь є басейн насичений киснем, десь є навіть басейни з ароматом кави вина і ін.. Ну чи там вино точно сказати не можу, але специфічний запах і колір є присутні. Окрім цього є цікаві басейни для масування стоп, в якому не поплаваєш а нагуляєшся досхочу.

Окрім цього в вартість вашого пакету входить пів години користування різними видами парних. Справді гарні і естетично оформлені сауни бані додавали азарту, але ложку дьогтю додало відсутність освітлення у парних. Вірніше воно було але настільки слабке що для людей з вадами зору створювали конкретні проблеми. Тож у плані інклюзії нажаль тут не все так добре як обіцяє цінник, і це треба враховувати при організації відпочинку.

Загалом час сплив дуже швидко. Його вистачило щоб по декілька разі спробувати кожен з басейнів. Для контролю часу є на території спеціальні автомати до якого підносите ваш браслет і він вам видає дані скільки часу залишилось. Вихід відбувається по зворотній процедурі – душ, роздягальня ресепшин де здаєте браслет. Цей гаджет варто берегти бо за його втрату передбачено штраф.

termaly

termaly2

Термальні басейни "Жайворонок"

 Загалом враження добрі але з низкою незрозумілих моментів. Та про це в кінці публікації, далі вирушаємо в термальні басейни комплексу «Жайворонок», що у місті Берегове. Насправді тут вдруге і можу сказати що зміни з попереднім разом (приблизно 8 років) таки відбулися, що свідчить про розвиток даного комплексу. Ну по дизайну інтер’єру та екстер’єру він можливо і поступається Косино, та по функціоналу мало чим. Також тут на вході вам дають уже знайомі браслети реєстрації часу. Тут не менше басейнів з різними видами термальних вод. Ну і баня тут умовно безлімітна на весь час перебування в комплексі. Хоча вона тут одна і теж темна як.. але велика і достатньо простора. Уточню що не одна а дві, просто на день нашого перебування одна з них була на ремонті.

Що мені тут сподобалося, так це інформативність – багато інформаційних стендів з яких можна дізнатися про склад води, про спосіб її видобування і про те що правильну формулу для оздоровлення все ж таки варто отримати від лікаря, який також тут присутній. Але найсильнішою стороною жайворонка є його вартість. На момент відвідин комплексу 2 з половиною години коштували 220 грн. (уточню це був низький сезон). Загалом вартість дуже демократична з передбаченням пільг та преференцій для дітей та людей з обмеженими можливостями. А от історія з рушниками тут також неприємно вразила.

Поради щодо відвідування термальних басейнів Закарпаття

Отож якщо плануєте познайомитись з термальними водами Закарпаття, наші поради  з даної поїздки.

  1. Обов’язково завчасно подбайте про купальний пакет: рушник, плавки/купальник, гумові тапки. Нажаль інфраструктура термальних комплексів у цьому питанні взагалі неробоча
  2. Для ознайомлення насправді достатньо і двох годин.
  3. Якщо виникло бажання системно оздоровитися з допомогою термальних вод – обов’язково порадьтесь перед тим з лікарем. В такому випадку ваше оздоровлення буде значно ефективнішим і ви убезпечите себе від неприємних наслідків, які можуть статися через надмірне перебування в басейнах.
  4. Якщо ви належите до людей з особливими потребами – подбайте про те щоб звами був супроводжуючий, в плані інклюзії термальні комплекси ще далекі від ідеалу.

Висновки від візиту

Що можу сказати – спосіб відпочинку просто чудовий. Навіть від разового відвідування термальних басейнів відчуття неймовірне. Можу припустити що у холодну погоду тут ще цікавіше. Фактично завдяки термальним джерелам нарешті у жовтні наша команда закрила купальний сезон.

Проте є й багато незрозумілих речей, які можуть вам суттєво спаскудити відпочинок. Перший момент це те що рушники не входять у вартість послуги, а за оренду тут просять захмарну вартість. На це страждають два заклади. І власне моє персональне нерозуміння навіть не у факті відсутності чи наявності, а у маркетингу даних закладів. Просто сам персонально потрапляв у випадки коли вперше так для ознайомлення заїхали в один з закладів і ось у даний момент вирішили спробувати що це, і фіг вам не спробуєте бо рушників нема. Ні вони є, але за червоною лінією логіки. А якщо взяти до уваги таких «вперше» є багато, а є такі що випадково опинилися поряд і захотіли б відвідати басейни. Тобто такі заклади суттєво втрачають аудиторію, і на мою думку це прорахунок власне маркетологів. Ну відверто навіть з власного випадку після хамства  охоронців 5 років не було бажання відвідувати це місце. Історія з рушниками також залишає певний негативний осад у відвідувачів адже фактично ставить хрест на очікуваному відпочинку.

Наступний момент – це інклюзія таких закладів. І тут друга помилка маркетологів. Нажаль неврахування потреб аудиторії з особливими потребами також відсіює просто таки велетенську армію користувачів. Скажімо банальна відсутність бодай посереднього освітлення в саунах і банях уже робить їх недоступними для людей з вадами зору. А таких дуже великий процент серед цільової аудиторії.

Ну і про позитивні моменти. Перший момент це цінова доступність навіть у такий скрутний час. Тобто до ваших послуг є певний коридор і цін що робить доступність термального відпочинку для широкої аудиторії, наступний позитив – простота добирання та пошуку, ну і третій момент – взагалі наявність такої можливості відпочинку у карпатському регіоні, що робить його привабливішим для туристів.

P.S.

Жайворонок і Косино це не весь потенціал термального Закарпаття. З тих місць де вдалося побувати нашій команді можемо згадати санаторій Тєпліца у місті Виноградів. Тут також є басейн з термальною водою, який у цьому санаторії для оздоровлення використовують у поєднанні з басейном з мінеральною водою (Детальний огляд див тут). Хоча були там уже достатньо давно, проте з останніх новин знаємо що в Тєпліце теж відбулася реконструкція та оновлення, тож це ще одна хороша альтернатива для того щоб ознайомитися зі світом термальних вод Закарпаття, про особливості яких сподіваюся колись розповімо в окремій публікації.karpatyturinfo