Ворохта
(UA) Волоспад Шипіт / {RUS} Водопад Шипот
(UA) Водоспад Кам'янка \ (RUS) Водопад Каменка
Автодорога Н-13
(UA) Гірська річка Черемош \ (RUS) Горная река Черемош
Озеро Синевир
Увійти

Увідійть у свій аккаунт

Логін *
Пароль*
Запамятати

 

http://teplyca.com.ua


Тримаючи в руці здоровенний лимон, який отримали в подарунок під час останньої поїздки в Закарпаття, сидимо і колективом згадуємо перебіг усіх подій, які пережили за останніх декілька днів. На перший погляд, як сон, в голові постає якась нелогічна зв’язка слів: лимон, виноград, Закарпаття. Але на справді все дуже просто: ми відпочивали в Закарпатті у містечку Виноградів, у якому, виявляється, вирощують тропічні рослини. Проте об’єднує усе це в єдиний букет відпочинок в санаторії «Теплиця». На місцевому діалекті назва звучить як Тєпліца з наголосом на перший склад. І назва така не випадкова, оскільки санаторій розташований у найтеплішому місці Закарпаття та України. Клімат створив тут справді «тепличні» умови для комфортного відпочинку.

 

Санаторій «Тєпліца» - як дістатися

Отримавши запрошення відвідати санаторій, чесно скажу, вагалися. Далеко їхати, місце незнайоме, адже це не Поляна, Свалява чи Берегово. Це звичний Виноградів, про який в Інтернеті інформації обмаль. Та ще й дорога передбачає пересадки. Але на практиці все виявилося куди цікавішим, ніж можна було уявити.

Спочатку планували поїздку на автомобілі, тож вирішили ознайомитися з картами автомобільних доріг України. Висновок: доїхати до санаторію «Теплиця» має бути не складно. Головне потрапити на автомагістраль Київ – Чоп (Е-471). Нею доїжджаємо до Мукачево, а звідтіля у напрямку Іршави (Р-03). Даною дорогою можна доїхати до Сільця і звернути на Великі Комяти, а звідтіля на Виноградів. Проте у випадку з санаторієм рекомендуємо дорогою Р-03 доїхати до села Велика Копаня, і там звернути праворуч на дорогу Т-07-07. Санаторій побачите при в’їзді в Виноградів з правого боку. Про це сповістить велика вивіска край дороги. На більшості ділянок дороги покриття в хорошому стані, тому на власному авто туди дістатися буде досить комфортно.

дорога-Мукачево-санаторий-Теплица

Плани планами, та у нашому випадку не судилося мандрувати на авто, тож у розробку було взято залізничний транспорт. Справді, у Виноградові є залізнична станція, хоча потрапити туди без пересадки таки не вдасться. У першому випадку пересадку робимо у Львові на потяг Львів-Солотвино, у другому випадку робимо пересадку в Ужгороді на приміський потяг Ужгород – Тячів.

Ми ж у нашому випадку вирішили надати перевагу першому варіанту і пізно ввечері ідемо на посадку на потяг №601\602 Львів-Чоп-Солотвино. Про цей варіант добирання варто окремо розповісти, оскільки довелося безліч разів їздити на потягах, але цей напрямок «особливий» (неприємний аромат, волога або мокра постіль, відсутність освітлення). Навіть вагонний статус «купе» не рятував ситуацію. Як пізніше жартували працівники санаторію «Теплиця», після цього потягу закарпатські принади розпочинаєш сприймати втричі яскравіше. Отож поїздка в поїзді Львів-Солотвино мабуть єдина неприємність, яка в кінцевому результаті загострює позитивне сприйняття цього чудового краю.

дорога-Виноградов-санаторий-Теплица

Уже згодом на сайті санаторію дізнаємося про третій комбінований варіант організації мандрівки: потягом до Мукачевого, а звідтіля автобусом або замовити трансфер. Наступний раз очевидно доведеться скористатися саме цим варіантом, оскільки і поїзди частіше їздять, і вагони кращі, а також суттєва економія в часі.

Санаторій «Тєпліца» - прибули

logo

До прибуття залишається 10 хвилин, а керівник групи починає хвилюватися: «Прибуваємо дуже рано (в 5.46), тож доведеться десь провести декілька годин, бо напевно санаторій розпочинає свою роботу о 8.00». Хоча ми і замовили трансфер, але з досвіду готуємося до будь-яких сюрпризів. 5 хвилин до прибуття. Раптом прогримів дзвінок корпоративного мобільника: «Доброго ранку! Ви у якому вагоні? Я підійду допомогти вам віднести багаж. Мене звати Юрій». В той момент усі хмари розвіялися: нас зустрінуть. Справді, не встигли зійти на перон, як біля вхідних дверей потяга уже посміхався пан Юрій – водій санаторію «Теплиця».  

Дорога від вокзалу  до санаторію в авто становила якихось 7 хв. Та за цей час пробуємо довідатися якусь інформацію про санаторій, про місто, про те як і чим можна виїхати з санаторію. «Ось бачите на горбку руїни замку – розповідає пан Юрій – Вам треба буде маршруткою доїхати до «Фортуни», а звідтіля пряма дорога до замку. А з санаторію виїхати дуже просто, оскільки попри нього проходить транзитна дорога, якою курсують автобуси з Мукачево, Ужгорода, на Рахів і Ясіню. Їздять достатньо часто, тому виїхати буде дуже легко.»

Ось промайнула повз авто велика вивіска «Санаторій «Теплиця», ще один поворот і ми біля в’їзду на територію. Нас зустрічає строга охорона: «Хто такі? Як прізвище?». І тут виявилося, що наших прізвищ в списку не було знайдено. Пробує пан Юрій допомогти розібратися в написаному, але теж безрезультатно. Проте, те що далі відбулося – приємно вразило. Один з охоронці посміхнувся: «Не хвилюйтеся, я зараз швиденько збігаю і виясню в чому річ». 10 хвилин очікувань і все стало на свої місця. Виявляється ми були зафіксовані як група, а не конкретні особи.

Санаторій «Тєпліца» - поселення

Прибули в санаторій о пів на сьому. І знову виникли побоювання: якщо тут час заїзду в 12.00, як у багатьох готелях і санаторіях, нам буде не солодко. Додає трагізму безсонна ніч у поїзді Львів-Солотвино, у якому з одного боку нас атакували неприємні запахи, а з іншого наш сусід афроамериканець всю ніч виспівував у телефон своїй коханій чи то любовні оди, чи то заклинання. Тому ступаючи сонним кроком за нашим гідом паном Юрієм, очевидно ми виглядали групою приречених. Отож пан Юрій сам вирішив взяти ініціативу в свої руки: «Наразі йдемо поселятися. Чергова покоївка вас уже очікує. Відпочините годинку, а далі в адмінкорпус на ресепшин для оформлення документів». «Ура!!!»  - дружно подумала наша братія. Про це можна було прочитати на їхньому обличчі.

Входимо у спальний корпус №2 де в холі на нас очікує усміхнена жіночка. «Ваш номер 226 на третьому поверсі. Я вас туди проведу». Третій не третій, але шлях туди в пам’яті якось загубився. Очевидно бажання дістатися якнайшвидше ліжка творило чудеса: зі швидкістю ліфта з усім навантаженням ми вже стоїмо перед омріяними дверима з номером 226.

standart

Ось двері відчиняються. Перед нами номер класу «Стандарт». Як на санаторні стандарти, досить таки зручний. Коли покоївка побажала нам хорошого відпочинку і зачинила за собою двері, сон змінився на цікавість. Починаємо розвідку: зі зручностей  два ліжка, стіл, дві тумбочки, два крісла, телевізор, холодильник, шафа (не древня), настільна лампа ну і звісно санвузол -  туалет, душова. Після потяга Львів –Солотвино одразу увагу звертаємо на постіль - вона просто чудова: свіжа, чиста, і, найголовніше, суха. І тут в очі впадає ще одна деталь, яку через втому не помітили: наш номер має балкон. Виходжу подивитися. Після побаченого сон взагалі пропав: яскраве вранішнє сонце пробивається з-за гори, що розташована навпроти території санаторію через дорогу .

Звати це геологічне утворення «Чорна гора». Місцеві розповідають легенду, що це сплячий вулкан. Так воно чи ні, вирішувати науковцям, проте фактом залишається її вулканічне походження. Сьогодні на території цієї гори розміщений Біосферний заповідник з однойменною назвою «Чорна гора». Уся ця краса на задньому плані, а на передньому  розкинулася територія санаторію: корпус їдальні та басейнів, сауна, і, що найголовніше, бювет мінеральних вод. Отож на нас очікує знайомство з санаторієм, який спеціалізується на бальнеолікуванні, чи по народному на лікуванні з допомогою цілющих мінеральних вод. Коли ми уже залишали номери у коридорі запримітили куточок відпочинку, де окрім м’якої частини передбачено для загального користування прасувальний стіл, праска, а також сушарка. 

hall

Санаторій «Тєпліца» - проживання

Нажаль наочно побачити усі зручності нам так і не вдалося, оскільки в момент перебування в санаторії усі номери були зайняті. А турбувати зайвий раз відпочивальників якось не дуже хотілося, тому в нагоді нам стане офіційний сайт санаторію «Теплиця». З нього довідуємося, що проживання відбувається в двох трьох поверхових спальних корпусах, та в 9 літніх будиночках, в яких розміщені номери класу «Економ».

Будиночки класу «Економ» - це очевидно номери з найдешевшою вартістю проживання.  Розміщені вони у дерев’яних літніх спорудах, які залишилися з попередньої історії, коли санаторію ще не існувало. Проте вони приведені до ладу і в середині розміщено по дві двомісні кімнати зі спільним санвузлом, телевізором і верандою.

Номери класу «Економ» - розміщені уже в спальних корпусах.  Вони подібні до номерів класу «Стандарт»,  з тою ж комплектацією, проте з меншою площею і відсутністю балкону. Та все ж відсутність останнього компенсується чудовим видом на буковий ліс.

Номери класу «Стандарт» - ми їх детально описали в розділі вище, оскільки саме у таких проживали. Лише додамо, що загальна площа таких номерів становить 15-16 кв.м.

Номери класу «Покращений» - судячи з опису вони дещо більші від номерів класу «Стандарт» (на 1-2 кв.м.). Проте у комплектації з’явилися такі елементи, як кондиціонер, електричний чайник, фен. Можливо і не значні зміни, проте наявність фену у санаторіях, зорієнтованих на бальнеолікування, є досить вагомим фактором.

Номери класу «1-кімнатний напівлюкс». Площа такого номера становить 20 кв.м.  Комплектація така ж як і в класі «Покращений», проте відсутній балкон, якість меблів дещо вища, з’являється праска, телевізор уже не променевий, а LCD (судячи з фото.)

Номери класу «2-кімнатний напівлюкс».  – флагман серед номерів. Тут душа може уже розгулятися на повну силу. Площа майже однокімнатної повноцінної квартири: 30-35 кв.м. Є два балкони, кондиціонер, двоспальне ліжко, диван, телевізор, праска, фен, холодильник, електрочайник, санвузол.

Як бачимо, широкий асортимент номерного фонду робить санаторій доступним для великої кількості відпочивальників з різними можливостями та побажаннями.  Звісно менеджмент санаторію передбачив і можливість знижок. Для прикладу проживання з напарником в номері буде коштувати дешевше, аніж ваше самостійне перебування. Також в міжсезоння діють знижки. Для прикладу відпочинок в період з жовтня по грудень при умові купівлі путівки на 10 днів буде коштувати на 10% дешевше аніж при стандартних умовах. І врешті кількість днів перебування регламентуєте виключно Ви. Тому підібрати оптимальний варіант відпочинку (максимум видовища за мінімум коштів є цілком реально).

Санаторій «Тєпліца» - перше знайомство

Повертаємося до нашої історії перебування в санаторії «Теплиця». В розвідці минула година відпочинку і час на рецепцію оформляти наше перебування. Виходимо на вулицю і оглядаємося. Санаторій має достатньо велику територію. На ній розміщені адміністративний корпус, два спальних корпуси, корпус з їдальнею, басейнами і частиною лікувальних процедур. Ще один лікувальний корпус зручно примостився між спальними корпусами.  Як пізніше стало відомо він з’єднаний з сусідами переходами. Між спальним корпусом  №1 та адміністративною будівлею в рядочок розміщені літні будиночки з економ-номерами. Також на території є окремі приміщення бювету мінеральних вод, кафе, сауни, і окремий будиночок ігрової кімнати. Все поряд, усе компактно. 

Санаторий "Теплица" - административный корпус

По дорозі до адмін корпусу ми раз у раз зустрічали старших жіночок, які з «лижними» паличками кудись чимчикували. Для необізнаних воно виглядає як лижник без лиж. Проте нам уже і раніше доводилось зустрічатися з такими снарядами. Звуться вони – трекінгові палиці. На практиці застосовуються у двох випадках: для туристичних походів щоб зняти навантаження на хребет з рюкзаком,  а також в лікувальних цілях у методиці так званої «нордичної ходьби». Наші ранішні лижниці, аж ніяк не нагадували туристів, тому робимо висновок, що в санаторії також практикують «нордичну ходьбу» для реабілітації відпочивальників.

Нарешті в реєстратурі, чи як тепер модно називати, «ресепшин», «рецепція». Тут знайомимося з пані Анною Степанівною. Вона вводить нас в курс справи, як що, де, до чого. Допоки оформляються документи, ми заповнюємо анкету і п’ємо ранкову каву, якою нас люб’язно пригостила пані Анна. Взагалі поняття рецепція в  санаторії «Теплиця» дещо ширше і універсальніше, аніж в інших подібних закладах. Пригадую давній випадок в одному з санаторіїв Трускавця, коли звернулися за придбанням путівки в Реєстратуру, нам повідомили, що путівку можна придбати лише у спеціальному відділенні санаторного об’єднання, або в бухгалтерії. Насправді часи змінюються і прикладом цього є санаторій «Теплиця». Тут на рецепції вам допоможуть придбати путівку (каса поруч), оформити усі документи, поінформують про правила санаторію, проконсультують що, де  і за яким графіком, а також допоможуть вирішити проблеми побуту. Такий собі інформаційно-організаційний центр. Все в одному вікні. Тому і не випадково на стінах розвішані графіки руху автобусів, потягів і літаків. Тут також замовляється трансфер та й усі допоміжні послуги санаторію. Просто і універсально. І що, найголовніше, – з посмішкою.

Пані Анна завершуючи оформлення документів повідомила, що час йти на сніданок, після якого на нас очікує знайомство з комерційним директором Владиславою Собчишин. Оскільки шлунок почав виспівувати голодні серенади, дана інформація була ой як доречною. Тому тримаємо курс на їдальню.

Санаторій «Тєпліца» - харчування

yidalnya

Про це явище у курортному житті санаторію «Теплиця» варто розповісти окремо.  Підкріпитися на території закладу можна трьома способами:

Традиційна їдальня (Зал №1)

Бенкетний зал (Зал №2)

Кафе

Оскільки наш портал зорієнтований на широкого споживача, тож звісно нас буде цікавити насамперед харчування у їдальні. Велике просторе приміщення з охайно-прибраними столами, це не картинка для реклами, а звичне повсякдення. Принаймні таке спостерігали в кожен день перебування. Їдальня розрахована на 100 посадкових місць. Проте зараз вона не справляється з усіма бажаючими за один захід, тому харчування тут відбувається у 2 зміни. Загалом харчування в «Теплиці» є чотирьох разове. На перший сніданок, нас одразу розмістили за персональні столики (по 4 особи за столик) і розповіли про правила їдальні.

 

stolova

Формат харчування, як послуги я б назвав змішано-фуршетним, оскільки частина харчів видається порціями, а частину можна набирати фуршетним способом. Тобто скільки поміститься на тарілку. Сам раціон є багатоваріантним. Ну небагато, але як мінімум кожного виду страв вам пропонується по три варіанти. На практиці все виглядало наступним чином. Перед сніданком на спеціальному стенді вивішують меню на поточний день. У ньому вказано усі варіанти сніданкових, обідніх та вечірніх блюд. Мабуть лише передвечірок вирізняється безваріантністю. У перший день для прикладу пропонувалося на гарнір: картопляне пюре, кукурудзяна каша, гречана каша.

Далі варіанти м’ясних продуктів: сарделька, котлета, варене курча на вибір. Ці види страв видаються порційно, але за вашим бажанням. Салати і інші інгредієнти можете набирати за бажанням у потрібній вам кількості. Така схема на наш погляд є досить вдалою, оскільки за декілька днів перебування фактично не траплялося випадків, щоб хтось з нас залишився голодним. Завжди серед варіантів було щось улюблене або просто їстівне. Варто зазначити, що їдальня забезпечує як дієтичне харчування відповідно до призначення лікаря, також і страви з національної угорської кухні. За три дні перебування у нас в раціоні постійно були присутні м'ясо, риба, молочні продукти та свіжі овочі і фрукти. Одним словом було смачно, корисно, поживно і ніхто не голодував. Навіть наші представниці жіночої статі, які протягом року нас уже дістали розмовами про дієту та похудання, у санаторії «Теплиця» забули про обмеження, і першими бігли в їдальню.

 

banketnyy-zal

Для більш вибагливої публіки, яка звикла до обслуговування офіціантами в санаторії існує Зал №2 де комфортно можуть розміститися 40-60 осіб. Розташований поряд з залом №1 На сайті він так і називається «Зал №2», хоча я б його назвав радше «бенкетний зал», оскільки по формату і інтер’єру він так і напрошується для використання у певних корпоративних цілях. Оскільки він маленький, його легше трансформувати під корпоративні заходи та бенкети. В ньому вмонтована декоративна кухонна стійка, що робить його ідеальним для фуршетів. Як на мене тут до повної гармонії бракує лише плазми для презентацій. Хоча і це не проблема, адже за стінкою розташований кінозал з плазмою, проектором, що цілком може послужити лекторієм.

Ну і врешті, якщо ні перший ні другий зал нездатний задовільнити ваші харчові потреби у санаторії передбачено «секретний» третій варіант.  В ролі рятівного круга виступає кафе, яке розташоване на території санаторію. Зручні зали здатні розмістити до 30 осіб. Тут можна і шашличка поїсти і пивця випити. Тому ранок в санаторії «Теплиця» завжди розпочинається з посмішок, навіть незважаючи на той факт, що вставати доводиться рано.

 

Санаторій «Тєпліца» - родзинки санаторію (лікувальні фактори)

 

buvet

Проживання і харчуванням на Закарпатті вже нікого не здивуєш. Тому наші очікування від санаторію «Теплиця» були грандіозні, адже має щось бути таке, що робить його санаторієм і вирізняє його серед інших санаторіїв карпатського регіону. Тож наша зустріч після сніданку з комерційним директором Владиславою Собчишин, привідкрила таємниці сфери оздоровлення санаторію. Як ми вже згадували, певні висновки ми зробили ще при першому знайомству з територією санаторію. Пригадуємо бювет мінеральних вод. Справді санаторій «Теплиця» є потужним бальнеологічним центром. Одним з базових лікувальних факторів є мінеральні та термальні води:

Термальна вода «Тєпліца» - Звідкіля вона тут взялася? Знову ж повертаємося до вищевикладеної інформації про вулканічне походження «Чорної гори». Ми ж добре знаємо, що термальні джерела функціонують у місцях, де нещодавно вирувало вулканічне життя, отож вода «Теплиця» надходить на поверхню майже з кілометрової глибини, де в надрах прогрівається до 39 градусів. Ось і перша родзинка санаторію «Теплиця» - басейн з термальною водою. Вчені стверджують, що дана мінеральна вода має наступні властивості: болезаспокійливу дію, судинорозширювальну дію, сприяння посиленню імунітету, протизапальний ефект, сприяє покращання живлення тканин та відновленню функцій органів, володіє антиалергенною дією.

buvet-interyer

Мінеральна вода «Олегівська» - улюблена вода нашої групи. Вона  слабо газована. Особливо в спеку, нею дуже приємно було втамовувати спрагу. Проте вона не лише смачна, але й корисна. За складом це кремнієва кальцієво-натрієва слабомінералізована вода, яка володіє наступними властивостями: стимулює секреторну діяльність залоз системи травлення, посилює перистальтику кишківника, стимулює жовчоутворення, жовчовиділення, стимулює діурез, покращує репаративні процеси в хрящах сполучної тканини,  має в'яжучий, антисептичний і болезаспокійливий ефекти.

Великий вміст кремнію, робить цю воду конкуренткою трускавецької Юзі  у властивостях омолодження. Вчені стверджують, що мінерал кремній здатний уповільнювати процеси старіння. Так це чи ні, можна переконатися лише після лікувального курсу. Проте пригадую, в одній із передач вчені моделювали можливі форми життя на інших планетах. Так от для створення органіки першим конкурентом вуглецю виступав саме мінерал кремній, тому повірити у його позитивний вплив на органіку є підстави.

Мінеральна вода «Кушницька» - борна маломінералізована гідрокарбонатна натрієва лікувально-столова вода, яка є сестрою «Поляни Квасової», адже належать до однієї і тої ж групи вод, які містять бор. До цієї групи також належать мінеральні води «Шаянська» «Поляна купель» «Лужанська». «Кушницька» володіє наступними властивостями: покращує вуглеводний і білковий обмін, має протизапальну дію, нормалізує рухову і секреторну функції шлунково-кишкового тракту, знижує рівень кислотоутворення у шлунку,  показана при сполучній патології печінки та гастродуоденальної системи.

Детальніше про хімічний склад і властивості мінеральних вод маєте змогу довідатися на офіційному сайті санаторію. http:// teplyca.com.ua

На завершення теми мінеральних вод, як прикро це не звучить, але декілька слів про легітимність даних джерел. Мова йде про довіру до лікувальних властивосте вод. З практики довелося чути і пробувати дуже багато мінеральних джерел, на які Карпати є багаті. Проте частина з них досі залишається поза увагою науковців. Інколи джерело навіть не відповідає санітарним нормам і здатне не лікувати, а радше завдати шкоди здоров’ю людини. Тому запитання до Владислави стосовно досліджень їхніх вод намагався формулювати ну дуже дипломатично. Насправді даремно старався, і тут журналістської сенсації не вийшло: джерела досліджені Українським науково-дослідним інститутом медичної реабілітації та курортології (Укрнді МриК, м. Одеса), тому будь-які зайві питання відпадають автоматично. Лише варто пам’ятати, що ефективність лікування мінеральними водами безпосередньо залежить від того, як ви виконуєте настанови лікаря.

Ще одним лікувальним фактором санаторію є клімат. «Теплиця» розташована у найтеплішому місці Закарпаття, де просто таки унікально поєдналися гірські фактори з рівнинними лісами, відтак відпочивальники отримую стабільні погодні умови без різких змін, чисте гірське повітря, можливість насолоджуватися гірськими факторами без особливого навантаження, насиченість повітря негативними іонами і підсилення позитивної дії ультрафіолетовго спектру на організм.

Санаторій «Тєпліца» - що тут оздоровлюють

На практиці санаторій «Теплиця» виявився багатопрофільним оздоровчим закладом. Благо цьому сприяють вищеперелічені фактори, які у поєднанні дають просто таки унікальний гомеопатичний універсальний ефект. Отож показання для оздоровлення тут дуже широкі:

  • Захворювання опорно-рухового апарату
  • Захворювання периферійної нервової системи
  • Захворювання периферійних судин
  • Серцево-судинні захворювання
  • Захворювання верхніх дихальних шляхів
  • Захворювання кишково-шлункового тракту

Я б від себе додав ще декілька пунктів і напрямків оздоровлення. Це хронічна депресія, хронічне підвисання процесорів головного мозку, хронічна замаханість навколишнім середовищем. Образно кажучи санаторій Теплиця це як кнопочка reset на системному блоці: приїхав і перезавантажився.

Детальніше про показання і протипоказання оздоровлення в санаторії Теплиця читайте на офіційному сайті санаторію: http:// teplyca.com.ua

baseyn-ztermalnoyu-vodoyu

Традиційно оздоровлення в санаторії Теплиця розпочинається з відвідин лікаря, який у кожному конкретному випадку назначає певну групу процедур у поєднанні з вживанням мінеральних вод. Якщо даних про ваше здоров’я недостатньо, у санаторії існує своя діагностична база, яка дасть інформацію для ефективного призначення системи оздоровлення. Уся ця інформація зафіксовується у вашу персональну санаторно-курортну книжку, яка в подальшому стане вашим  довідником і навігатором в оздоровленні.

 Отож на що можемо претендувати в оздоровлені в санаторії «Теплиця». Насамперед це процедури, які належать до групи бальнеолікування. Найекзотичнішими з них є відвідини басейнів з мінеральною і термальною водою. Нам поталанило, і справді ефект надзвичайний. У нашому випадку ми півгодини перебували в басейні з мінеральною водою, після цього одразу переходили на 15 хвилин в басейн з термальною водою, а відтак ще 2-3 години не мали права йти в душ, адже це саме той час коли отримані солі, закріплені в термальному басейні утворюють лікувальний шар довкола вашого організму. Відчуття фантастичні.

basein-zmin-vodoyu

Звісно до бальнеопроцедур належать великий спектр найрізноманітніших ван, душів, гідробоксів. Детальніше про їх перелік можна довідатися на сайті санаторію.

vanny

Наше представлення процедур дещо відрізняється від поданого переліку на офіційному сайті. І ми це зробили свідомо, щоб якось спростити сприйняття усього спектру, який у санаторії Теплиця є надзвичайно великий. Наступну групу ми назвали «Лікування з допомогою гімнастичних вправ». Справді різноманіття гімнастик тут дуже велике: від занять ЛФК до аквагімнастики в басейні з мінеральною водою. Сюди ж варто віднести теренкур (спортивну ходьбу), і нордичну ходьбу з допомогою трекінгових палиць (про яку вже раніше згадували).

Врешті в санаторії є велика група процедур, які традиційно можна зустріти на інших курортах. Це електропроцедури: електрофорез, увч-терапія, лазеротерапія і т.д.; це найрізноманітніші масажі, процедури з допомогою сауни, це аромотерапія, спелеотерапія, фітотерапія, озокеритні аплікації, великий спектр інгаляцій і ще багато і багато інших. Знову ж детальний перелік можна отримати на офіційному сайті санаторію.

Санаторій «Тєпліца» - дозвілля

banya1

Три дні скучати не довелось. Від’їжджаючи шкодуємо що ще не зіграли в більярд, і не поїхали на екскурсію в Хуст. Насправді дозвілля тут організовано дуже добре. Оргкомітет (а так саме називається орган відповідальний за дозвілля) кожен день дивує відпочивальників цікавими заходами . Ми потрапили на День Незалежності, тож на передодні (День прапора) відбулися вечірні посиденьки за участю місцевої журналістки – старожила краю, яка розповідала цікаві історії з життя краю та місцеві легенди. На наступний день весь вечір був присвячений танцям і музиці. Музика до речі була жива. А ще на передодні тут проводили турнір з пляжного волейболу серед відпочивальників.

dytyacha-kimnata

Якщо санаторного дозвілля вам недостатньо, варто вийти за територію лікувального закладу і ви потрапляєте в старовинне місто Севлюш, чи як його тепер називають Виноградів. Тут є на що подивитися: залишки середньовічного замку, палац графа Перені,  старовинні собори, і що найцікавіше, парники з вирощування тропічної екзотики: лимонів, бананів, кави, ананасів, апельсинів і ін.  Музеї теж готові вас здивувати і поділитися цікавою інформацією, адже з Виноградовим пов’язана доля багатьох видатних постатей. Згадаймо лише відомого на весь світ угорського композитора Беллу Бартока. Усе це побачити можна з допомогою екскурсовода санаторію пані Вікторії. Під час спілкування з нею, робимо висновок, що вона одна з небагатьох, хто достеменно знають і вивчають історію краю. Її методики отримання та дослідження варті не лише довіри, а й бути першоджерелом для наукових праць. Наша мандрівка по місту просто таки була насичено цікавою інформацією. Проте пані Вікторія може запропонувати цікаві екскурсії й в інші цікаві куточки Закарпаття. Скажімо в Мукачево, Хуст, чи навіть на озеро Синевир. І переконані, що ці мандрівки будуть не менш захоплюючими, аніж мандрівка по Виноградову. 

kinozal

І ще одна важлива деталь, щодо дозвілля: якщо ви приїхали на курорт зі своїм потомством, їм теж не доведеться тут скучати: окремі ігрова хатинка та ігровий майданчик здатні заповнити їхню увагу на весь день.

 

Санаторій «Тєпліца» - за що платимо

teplycya

Коли довідалися вартість путівки на добу за одну людину, одразу виникло запитання «за що платимо цю фіксовану суму?» Як виявилося спектр послуг, який входить у базову вартість досить таки пристойний: насамперед туди входить проживання, чотирьох разове харчування, щоденне прибирання номерів, зміна постелі раз на 6 днів, користування інтернетом, процедури, призначені відповідно до основного діагнозу, денні та вечірні розваги, які організовує «оргкомітет» на територію санаторію. Навіть цей базовий пакет на практиці так заповнить ваш день подіями, що не залишається часу, ані на вечірні серіали чи посиденьки в Інтернеті. Звісно є спектр послуг, за які доведеться доплатити: це екскурсії, це група екзотичних процедур, таких як SPA-ванни, усі додаткові побажання в процедурах, послуги діагностики, консультації лікарів інших спеціалізацій, послуги трансферу, ну і звісно конференц-сервіс.

 

Санаторій «Тєпліца» - правила і заборони

 

Хоча заголовок звучить достатньо грізно, проте насправді нічого страшного в цьому немає. Правила, які існують в санаторії Теплиця, покликані задовільнити насамперед ваші ж потреби. При оформлені поселення Вас попросять підписатися в відповідному журналі, таким чином підтверджуючи вашу згоду на їх дотримання. Вони стосуються насамперед розпорядку санаторію. Скажімо усі масові заходи мають бути завершені до 22.00 після якої наступає так звана «тиха година». У дотриманні цих правил переконалися на День Незалежності, коли рівно в указаний час усе затихло. Щодо строгих заборон,  мабуть є одна суттєва, яка стосується відпочинку з домашніми тваринами: відпочивати з ними в санаторії заборонено. І це не примха адміністрація, а радше опіка за санітарними умовами оздоровлення. Насправді ані правила, ані заборони не впливають на вашу свободу відпочинку, оскільки усі графіки надзвичайно ліберальні і будуються з урахуванням ваших інтересів. Для прикладу більшість учасників нашої групи сови по режиму. Відтак графік харчування був укладений таким чином, що ми снідали в другу зміну маючи можливість поспати ще зайву годину.

Санаторій «Тєпліца» - підсумки

gerb

Наше перебування в санаторії «Теплиця» насамперед запам’ятається ставленням колективу до відпочивальників. Особливою рисою закарпатських курортів є відкритість і доброзичливість персоналу, яка дає змогу уникати багатьох конфліктних ситуацій. Відверто для більшості курортів карпатського регіону варто  взяти як приклад для наслідування досвід Закарпаття і зокрема санаторію «Теплиця». Судячи з побаченого і почутого санаторій є у авангарді туристичного бізнесу регіону, оперативно реагуючи на виклики сьогодення. Відтак його 100% заповнюваність перестає дивувати.

Наступний фактор, і мабуть це унікальна торгова пропозиція санаторію: поєднання лікування з допомогою мінеральних і термальних вод. Наявність двох басейнів (мінерального і термального)з часом створить конкуренцію відомим закарпатським курортам, таким як Берегово чи Поляна, відтак Виноградів стане ще одним туристичним місцем на карті Закарпаття. Думаю від цього виграють усі. Принаймні підстави робити такий оптимістичний прогноз дають плани керівництва стосовно подальшого розвитку. Ну і врешті адаптативність і універсальність санаторію робить його чудовою площадкою не лише для відпочинку і оздоровлення, але й для всіляких корпоративних заходів (семінарів, презентацій, корпоративів тощо.)

Від’їжджаємо

Останній день перебування. У настрій закралися дещо сумні нотки, оскільки час промайнув так швидко, що пережите уже скидається на приємний чарівний сон. Останні прощання з колективом, обмін враженнями і ми вже сідаємо в трансферне авто. І тут пані Анна (рецепція) просить нас ще секунду зачекати, оскільки вона дещо забула. За мить Анна Степанівна з’являється з двома баночками меду «Це вам солодкий спогад про відпочинок у нашому санаторії». Такий подарунок розчулив усіх. Так! Розуміємо, що це елемент корпоративної культури. Але все одно приємно. І як після усього пережитого ще раз не відвідати санаторій з такою теплою назвою «Теплиця». І уже неважливо куди падає наголос в назві…

Ярослав БАРАН

На замовлення http://karpatytur.info


Контакти

 

http://teplyca.com.ua/

Відділ бронювання, замовлення трансферу

  • тел./факс +38 (03143) 2 55 91;
  • +38 (03143) 2-55-92;
  • +38 (094) 918 47 01;
  • +38 (067) 443 04 41;
  • +38 (094) 918 49 50.

 

Санаторий "Теплица" - украинская версия

Санаторий "Теплица" - русская версия

{jcomments on}

 



karpatyturinfo