Ворохта
(UA) Волоспад Шипіт / {RUS} Водопад Шипот
(UA) Водоспад Кам'янка \ (RUS) Водопад Каменка
Автодорога Н-13
(UA) Гірська річка Черемош \ (RUS) Горная река Черемош
Озеро Синевир
Увійти

Увідійть у свій аккаунт

Логін *
Пароль*
Запамятати

http://boikivskidvir.com.ua/


Поїздки на такі «Огляди» мабуть найцікавіші, оскільки тут багато чого відбувається вперше.  Справді вперше команда karpatytur.info опинилася в цьому районі, який незаслужено туристи обділяють своєю увагою, вперше проїхалися по ще одній карпатській автостраді національного значення Н-13, вперше опинилися в самісінькому центрі Бойківського краю і вперш зрештою побували на базі відпочинку «Бойківський двір». Невідома зона, числа теж не дуже, але як можемо судити після перебування тут таки 13 для Карпат означає таємничість та магію в якій нам випала нагода зануритися протягом тих декількох днів перебування.

 

Чи чули ви щось про Розлуч? Мабуть якщо ви активний читач нашого «Блогу Туриста» то неодмінно, оскільки не часто але розповідали про нього на сторінках нашого сайту. Таке собі невеличке село у Турківському районі Львівської області у якому проживає від сили 1000 мешканців, проте з серйозними претензіями на те щоб стати в майбутньому гірським курортом достатньо високого рівня. Відверто визнаю сам нещодавно довідався про нього і то випадково від знайомих. Згодом підтвердила інформацію про таке туристичне місце саме база відпочинку «Бойківський двір», яка з’явилася у нашому Каталозі туристичних послуг. І ось нарешті ми отримуємо привід потрапити туди і зрозуміти чи там цікаво. Таким приводом стало запрошення на Огляд на базу відпочинку «Бойківський двір», яким ми неодмінно вирішили скористатися.

Дорога на «Бойківський двір»

Розташування бази відпочинку «Бойківський двір», уже стало самою інтригою під час її пошуку. Ні, знайти її надзвичайно просто і легко, оскільки вона розташована обабіч дороги національного значення Н-13, і з дороги її не помітити просто не вийде. Проте до якого населеного пункту вона належить ось у чому питання. Розлуч? Насправді це передмістя Розлуча, оскільки до адмінтаблички якихось кількасот метрів. І це мабуть ще одна з переваг «Бойківського двору», який є поза межами населеного пункту. Проте інтрига полягає у тому що Розлуч це Турківський район, а ось «Бойківський Двір» це Старосамбірський район. Як так може бути? Річ у тім що дана база відпочинку розташована майже на межі розподілу районів, у вікна ваших котеджів можна чітко бачити табличку з написом «Турківський район», за яким пройдете декількасот метрів і ви уже в Розлучі. І це ще одна географічна особливість бази відпочинку «Бойківський двір», яка є чудовим орієнтиром під час пошуку омріяного місця відпочинку.

boykivskiy dvir 02

Ну а тепер про особливості поїздки. Дістатися сюди дуже просто: дорогою національного значення Н-13 курсуємо зі Львова через Самбір, Старий Самбір, Стрілки. Якщо потрапили у село Ясениця Замкова, до бази відпочинку подати рукою. На виїзді з села усю увагу зорієнтуємо на ліву сторону де власне і буде розташовуватися кінцевий пункт призначення. Орієнтовна відстань 119 км. На час написання даної публікації дорожнє покриття перебувало у відмінному стані, тож від Львова до «Бойківського двору» можна було доїхати за півтори години.

Для туристів з власним авто усе зрозуміло, а як ситуацію для безавтомобільних відпочивальників. Перший варіант – маршрутками. Усі маршрутки, які курсують у напрямку на Турку проїжджають поряд з базою відпочинку «Бойківський двір». Тож маршруткою можна виїхати на Турку зі Львова, Самбора, Старого Самбора.

Другий варіант – залізницею. У селі Ясениця – Замкова є залізнична станція, до якої можна доїхати приміським потягом Львів – Сянки, а далі господарі бази готові надати трансфер. Також є комбіновані варіанти: потягом до Львова або Самбора, а далі маршрутками на Турку.

Як бачимо варіантів безліч і труднощів потрапити в «Бойківський двір» абсолютно немає. Проте інколи людський фактор додає перепон на шляху. Звісно це випадковості або форс-мажор, проте у такі моменти розпочинаєш шукати альтернативні шляхи доїзду. Справді коли ми виїхали  на даний огляд втрапили в дорожній пікет мешканців сусіднього села, які перекрили дорогу. В заторі довелося простояти декілька годин. І тут транспортне питання з доїздом до «Бойківського двору» має свої переваги. Альтернативний шлях хоча і довший та все ж реальний. Для цього зі Львова рухаємося міжнародною автодорогою Е-471 М-06 (відома в народі як траса Київ - Чоп). У селі Мохнате звертаємо праворуч на Турку. Проїхавши районний центр Турка в селі Явора звертаємо Ліворуч на Старий Самбір. Після виїзду з Розлуча за кількасот метрів справа вас вітатиме «Бойківський двір». Дана дорога майже вдвічі довша, проте у випадку форс мажорів може слугувати непоганою альтернативою.

«Бойківський двір» - перші враження та говоримо про харчування

База відпочинку «Бойківський двір» розташована на схилі гори обабіч дороги. Ну найперше враження: «про автомобілістів тут пам’ятають» - оскільки при в’їзді є парковка.  Далі через декоративний міст і штучну водойму потрапляємо на майданчик де розміщена Корчма, альтанка та сувенірний кіоск, який по сумісництву є й туристичним бюро. І вже звідтіля можна робити перші висновки про базу. Кругом дерево і намагання дотримуватися народного бойківського стилю. Далі розходяться доріжки у верх, які ведуть до інших будівель бази.

boykivskiy dvir 03

Корчма до речі за сумісництвом є і їдальня і кафе і ресепшин. Достатньо велике приміщення з великою кількістю столів здатне вмістити достатньо велику кількість людей. В останній день так співпало що снідали разом з туристичною групою у складі 45 відпочивальників, і якось на нашу групу теж місця вистачило та були навіть вільні місця. Тобто можемо припустити, що для корпоративних цілей тут є приміщення.

Звісно корчма також витримана у народному стилі. Скажу що це не випадково, оскільки згодом довелося довідатися багато цікавих деталей, які вплинули на стилістику і розвиток цієї бази відпочинку.

boykivskiy dvir 04

В Корчмі

Отож ми люди з дороги тому одразу приступили до дегустації місцевих страв. Насправді за три дні проживання кормили нас надзвичайно ситно і смачно. Страви з розряду домашньої кухні були збалансовані без надлишків і недодач. Персонально мені заімпонував борщ і тамтешні сирники. Учасники ж нашої команди відмітили грибну юшку, курячий бульйон і надзвичайно смачні вареники. Ну кому що, але загальне уявлення про страви, які можна замовити тут у Корчмі ви уже маєте. Звісно такі блага за додаткову вартість. Проте якщо ви приїхали на курорт відпочити з допомогою кулінарії у вас проблем з тим не виникне. При умові оренди котеджу до ваших послуг міні-кухня.

boykivskiy dvir 05

Отак розпочали знайомство з Корчми, ну а далі на поселення. Мандруючи по алейках та східцях бачимо, що база складається з декількох споруд, серед яких найбільшою здається таки Корчма а також споруда плавального басейну, ну а далі йдуть житлові будиночки, які є 1- 2- та 3-х поверхові. Коли ми здійнялися до нашого котеджу були вражені краєвидом, який відкривається з верхньої частини бази. Звідтіля видно гори навпроти, викрутаси дороги Н-13, а також фрагменти залізничної колії і інформаційні таблиці про початок Турківського району.

boykivskiy dvir 01

boykivskiy dvir 26

boykivskiy dvir 28

Поселення

Поселення на відпочинку це такий собі ритуальний елемент, який задасть настрою на весь період перебування. Щось не так і не те і як не старайся перебити нотки незадоволення всілякими атракціями – нічого не вийде. Ну звісно є ще оковита атракція яка переб’є все. Проте тут є набагато сильніший наркотик під назвою Карпати, який здатний на великі речі. Та мушу констатувати, що в Карпатах щораз рідше зустрічаються такі умови проживання, які б здатні були вивести вас з рівноваги, та все ж досвід поїздок в рамках проекту «Детальні огляди», навчив нас готуватися до сюрпризів. Так і цього разу відкриваючи двері у свій номер були готові на все. Проте за секунду пересторога спадає і розпочинаємо обсервувати наше майбутнє житло на найближчі дні.

У нас 3-х місні номер, одне 2-х спальне ліжко, і невелика розкладна софа. Усе вказує на сімейність цього житла. Хоча розміри софи такі, що у неї спокійно поміщається доросла людина. Житлова кімната оздоблена дерев’яним зрубом і він присутній навіть у конструкції ліжка. Також до наших послуг стіл зі стільцями, вішак з дзеркалом, тумбочки, холодильник, телевізор, і електрочайник. Туалет та душ також у номері і достатньо просторої площі. Одним словом троє людей не будуть плутатись один в одного під ногами. В крайньому випадку когось можна вигнати на балкон з якого відбувається вхід у номери і там також присутні стіл та стільці для споглядання заходу сонця. Ну це я вже так для романтики дописав. Звісно там робити можна будь-що.

boykivskiy dvir 06

boykivskiy dvir 07

boykivskiy dvir 08

Наш номер

Тут варто згадати, що на базі відпочинку «Бойківський двір» можна брати в оренду як окремі номери, так і повністю котеджі. Номери тут бувають від 2 до 6 місць. Останні переважно 2-х кімнатні. Котеджі розраховані від 6 до 15 осіб. Насправді схема будиночків така що вони швидко трансформуються у різні за потребою житлові зони, що робить базу відпочинку достатньо гнучкою  і універсальною надаючи при будь-яких випадках від мінімально-прийнятного комфорту до покращеного. Ті номери які вдалося переглянути принаймні за комплектацією не були гірші від нашого, а у певних випадках ще цікавіші. Скажімо в одному з них вдалося побачити навіть більярд. Ну і звісно в котеджах, які здаються повністю, є ще такий елемент як міні-кухня.

 boykivskiy dvir 09

boykivskiy dvir 12

Номери

boykivskiy dvir 10

Номер з більярдом

boykivskiy dvir 11

Міні-кухня

І ще один приємний момент, на який не можна не звернути увагу: незважаючи на подібність комплектації по дизайну номери таки відрізняються. Різниця в дизайні меблів, окрасі фіранок тощо. Загалом кожен з номерів по своєму індивідуальний. Мабуть таким чином господарям вдалося позбутися того маспошиву, який був притаманний у радянські часи.

«Бойківський двір»: що в дворі.

Логічно перекусили, відпочили з дороги і розпочинаємо більш скорпульозно вивчати те, що може запропонувати дана база відпочинку і щоб зрозуміти наскільки вона здатна задовільнити потреби дозвілля своїх гостей. Так от перші елементи дозвілля є майже поряд біля кожного з будиночків. Це альтанки та мангали. Тобто вигадувати трактор у бажанні приготувати шашлика не доведеться. При потребі господарі готові допомогти з дровами. Далі що кидається в очі так це наявність багатьох дитячих гойдалок, каруселей тощо. Тобто «Бойківський двір» конретно налаштований і на дитячий відпочинок: дітям тут нудьгувати точно не доведеться. Також привернув увагу павільйон достатньо великих розмірів у якому виявився невеликий імпровізований спортивний зал, а у вечірній час його використовують як танцпол. Тобто тут є можливість і спортом позайматися і відриватися з коханою у вечірньому танці. Згодом відкриваємо для себе ще одне цікаве місце в одному з корпусів – зал з більярдом та настільним тенісом. Навіть спробували трохи пограти.

boykivskiy dvir 13

boykivskiy dvir 15

boykivskiy dvir 14

boykivskiy dvir 16

Та це малий калібр відпочинкового озброєння. Великий калібр суттєво розширяє можливості цього відпочинкового комплексу. Насамперед це наявність критого басейну (5Х10 м. і глибиною 1.45 м.). Можливо для крутих запливів і недостатньо, але для тих кому накрився відпочинок на морі більш ніж достойна компенсація. І напевно можу припустити що його значущість зростає у зимові періоди, коли тут можна віднайти фрагмент літа. Також тут є й дитячий маленький басейн де дітвора точно хлюпатиметься в безпеці. Варто заначити що біля басейну є затишна тераса з лежаками де можна приймати сонячні ванни. Ну і завершує дані спа принади наявність фінської сауни, яка розташована у тому ж приміщенні.

boykivskiy dvir 17

boykivskiy dvir 18

Думаєте – все? А насправді ще декілька козирів «Бойківського двору» ховаються на його території. Це насамперед міні звіринець з багатьма цікавими звичними і незвичними тваринами. Особливо сподобалися кози. Не знаю чи їх хтось спеціально дресирував проте рівно о 7.00 вони розпочинали своє мурмурандо. І це насправді круто, оскільки я по натурі сова, проте тут завдяки цим милим створінням увійшов на 3 дні у ритм звичайної людини.

Та справжня екзотика ховається у верхній частині бази відпочинку. Для цього необхідно піднятися по схилу за останні будівлі бази і вашій увазі відкриється літня тюбінгова траса. Довго вагався спускатися чи ні та зрештою наважився. Та перед тим як розпочати катання вислухав інструкцію з правил техніки безпеки. Лишень після того помчав вниз на зустріч гострим відчуттям. Скажу, хоча вона й не дуже довга, але порцію адреналіну забезпечує добряче.

boykivskiy dvir 20

Ну і ще одна атракція, яка для нас нажаль з об’єктивних причин була недоступна, розпочинає діяти на базі в зимовий період. Тут монтують гірськолижний витяг і для найбільших відчайдухів розпочинає функціонувати ну майже повноцінна лижна траса.

Таємниці «Бойківського двору»

І ось настав момент поговорити про цікавинки, які можливо одразу і не впадають у вічі відвідувачів. По-перше це міні-музей зі старовинних речей, який як декораційна інсталяція розміщений на стіні одного із котеджів. На якому не скажу – пошукайте і будете задоволені. Тут можна побачити і старий обігрівник і стару дерев’яну праску, гасові лампи і ще всяку всячину старого причандалля. А особливо допитливі помітять антикваріат ще й в оформленні інших будівель та навіть паркану.

boykivskiy dvir 21

boykivskiy dvir 22

Для чого це все? З таким питанням звернулися до господаря пана Володимира. Виявляється у цьому криється уся суть і унікальна торгова пропозиція бази відпочинку «Бойківський двір». На думку пана Володимира в Україні бракує місць де б іноземні туристи, та й не тільки змогли відкрити та відчути для себе дух Західної України та зокрема бойківського краю. Приїжджаєш у нас на відомі курорти а там закос під Європу. «Ми ж коли виїжджаємо десь за кордон, хочемо побачити  і зрозуміти  культуру того краю» - розповідає пан Володимир. І власне так народилася ідея створити базу відпочинку яка б репрезентувала для гостей бойківську атмосферу бойківську культуру, оскільки Бойки є одним з найбільших етносів Карпат і невипадково Турківщину вважають центром Бойківщини.

Отож усе розпочалося в 2005 році з двох невеликих будиночків. З часом усе розрослося у повноцінну базу. Саме тут одним із перших було запропоновано формат Етно-шоу «Бойківські вечорниці» та «Бойківське весілля». Згодом цю ініціативу перехопили й інші відпочинкові заклади. Досі у визначені дні у «Бойківському дворі» відбуваються ці шоу-програми тривалістю майже 4 години і користуються й досі неабияким попитом гостей з центральної, східної, південної України та гостей з-за кордону.

«Бойківський двір» що за парканом

Рано чи пізно, але настає момент коли необхідно вивчити околиці відпочинку. І тут скажу я вам асортимент вражень чималенький. Найпростіша прогулянка в Розлуч до джерела з содовою водою. Кажуть  - аналог Боржомі. Так чи ні важко сперечатися, але про її популярність свідчить постійна черга за водою і велика кількість авто представницького класу обабіч на дорозі. Приїжджають звідусіль і чемно очікують на свою порцію лікувальної води. Щоб потрапити до джерела необхідно вийти на дорогу, звернути ліворуч і рухатися у напрямку Розлуча. Відстань до джерела трошки більше кілометра. Якраз для ранкової чи вечірньої прогулянки.

boykivskiy dvir 24

Ще одна цікава туристична пам’ятка розташована за 5 кілометрів від бази. А саме: географічний початок великої ріки Дністер. Правда щоб туди потрапити необхідно домовитися про гіда.

Про таку атракцію як збирання грибів у більшості випадків не згадую. Та все ж у нашій історії тестовий похід у ліс на одну годину завершився трьома великими білими грибами і повним пакетом синюхів. Тобто гриби тут точно є і дістатися до них не так і далеко.

Якщо ви фотограф то перші локації одразу на дорозі поряд з базою відпочинку. Чудові гори з полонинами і сама дорога яка робить цікаві викрутаси. Для більш вишуканої фотосесії вартує навідатися до села Явора що у передмісті Турки. Насправді саме у цьому селі проводяться славнозвісні Бойківські фестини. Тут також розташоване водосховище та гребля на ріці Стрий.

Ну а для фото гурманів шлях ваш має пролягати через Турку у напрямку Ужоцького перевалу. Там до ваших послуг 35 кілометрів просто фантастичних локацій, оскільки дорога підіймається на гірський хребет і декілька десятків кілометрів пролягає саме по ньому.

boykivskiy dvir 25

Варто згадати що у навколишніх селах багато пам’яток архітектури і зокрема дерев’яної. Це в основному культові споруди: храми костели церкви.

Ну і декілька слів про районний центр Турка. Нажаль відвідини цього міста – суцільне розчарування. Незважаючи на розташування серед гір. Єдиний музей традиційно більше закритий аніж відкритий і потрапити туди не так просто. Містечко повністю дезорієнтоване в плані туризму. Проте якщо проїдете декілька кілометрів у напрямку села Бориня – вам відкриється чудова панорама на місто. Ну і про Бориню – тут варять дуже смачний сир, тож при бажання з «Бойківського двору» вам туди організують незабутню дегустаційну мандрівку.

«Бойківський двір» - до побачення

Час пролетів мов стріла. Три дні перебування, три дні суцільних позитивних емоцій і пора в дорогу. Та на прощання ще раз хотілося б зрозуміти що бачили і де були. По-перше ми відвідали базу відпочинку з так званою замкнутою інфраструктурою, тобто тут вам готові надати повний спектр відпочинкових послуг не залишаючи територію бази. І це класно оскільки такий формат підійде як для активних так і для супер пасивних відпочивальників. База є всесезонною. Тут вас приймуть як влітку так і взимку, тут готові приймати як індивідуальних відпочивальників так і туристичні групи. Хоча фішкою цієї бази є орієнтація саме на сімейний відпочинок та дітей. Як згодом стало відомо тут є досвід прийому та організації відпочинку для дітей з синдромом дауна.

І на завершення у «Бойківському дворі» люблять усіх, проте особливо нерівно дихають до туристів. Якщо ви навідаєтесь сюди з метою туристичного пізнання краю, вас готові тут носити на руках і пропонувати безліч преференцій та бонусів від знижок на екскурсії до знижок на проживання. Усе звісно індивідуально. І справді «Бойківський двір» це зручний та чудовий плацдарм для відкриття ще однієї загадкової частини Карпат, чим власне ми і скористалися.

Ярослав БАРАН

на замовлення karpatytur.info

Фото: YarekFOTO

boykivskiy dvir 29

 Контакти:

+38 068 56 25 107

+38 096 29 12 457

+38 095 259 73 15


БАЗА ВІДПОЧИНКУ

ВУЛ. ЦЕНТРАЛЬНА 3
82097 С.ЯСЕНИЦЯ-ЗАМКОВА
СТАРОСАМБІРСЬКИЙ Р-Н
ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., УКРАЇНА


 http://boikivskidvir.com.ua/

 

 karpatyturinfo