Ворохта
(UA) Волоспад Шипіт / {RUS} Водопад Шипот
(UA) Водоспад Кам'янка \ (RUS) Водопад Каменка
Автодорога Н-13
(UA) Гірська річка Черемош \ (RUS) Горная река Черемош
Озеро Синевир
tb.php?src=%2Fimages%2Fnews%2F2023%2FDSC07263
березня 23, 2023

У Карпатах активно цвітуть Крокуси

in Блискавка - NEWS by admin
Крокуси чи як їх ще називають «Шафрани» є невід’ємним елементом ранньої весни у Карпатах. Цього року цвітіння цих квітів сталося календарно коректно тож насолодитися цією красою можна протягом першого весняного місяця. Процес цвітіння спочатку розпочинається на Закарпатті, потім Прикарпатті і уже скоро з таїнням снігів підніметься в гори. Детальніше>>
Увійти

Увідійть у свій аккаунт

Логін *
Пароль*
Запамятати

В загальному про Карпати

Відомо що будь-яка гірська ситсема є неповторною та унікальною. Карпати - не вийняток.Їм є що показати і є чим здивувати. В даній рубри ці публікуємо загальну інформацію про природу карпат, про загальні особливості, а також про яскраві моменти, які роблять Карпати особливими.

 


 

 

 

В контексті українських Карпат 2000 метрів є справді символічною межею, яка розділяє їх на найвищі гори на звичайнісінькі вершини. І не дивно що для багатьох туристів відвідати двохтисячник є ідеєю фікс, яка завершується сходженням на Говерлу. І хоча тут за межею і не так багато вершин, проте вони усі неповторні і цікаві для відвідин.



Давно намагався написати дану публікацію, проте через різномаїття водних артерій у Карпатах якось важко було уявити в загальному цю картину. Справді Карпати мають фантастичну кількість водних потоків і вони настільки відрізняються один від одного, що обєднати їх у якусь єдину систему дуже важко. Пригадую якось доведося мандрувати вздовж річки Стрий а далі повернути у її притоку Рибинку. Здавалося б дві сусідні річки, проте як вони фантастично відрізняються одна від одної і по характеру течії і по геології. Тай взагалі важко визначити де пролягає межа між струмком та річкою. Тому спробуємо зробити невелики екскур від найбільшого до найменшого.



Етноси Карпат

Те що Україна є багатонаціональною державою – беззаперечний факт. Проте українці як нація також є багатогранними і багатими на етнічні особливості. Так історично склалося, що протягом століть різні обставини сприяли появі між українцями своєрідних субетнічних груп, які часто набували досить таки конкретних і чітких рис. Проте сьогодні говоримо саме про Карпатський регіон, адже Ваша мандрівка туди так чи інакше, але заставить вас зіткнутися з особливостями етнічних культур, які є неповторні, самобутні і, звісно, цікаві для мандрівників та туристів.



Мандруючи горами вам доведеться досить часто чути термін «перевал»: «ми піднімаємось на перевал» або «ми на перевалі тому виходимо фотографуватися».  Складається враження, що це найвища точка певної місцевості і очевидно вона пов’язана із ще одним терміном «гірський хребет». Насправді і так і ні. В дійсності коли чуємо щось про перевал мова вестиметься про гірський хребет, проте перевал це не найвища точка. То ж що таке «гірський перевал». 

Що таке гірський "перевал"?

Перевал це найнижче доступне та безпечне місце для переходу між двома вершина гірського хребта. Десь можемо собі уявити вервечку гірських вершин, а між ними перетинки (сідловини). Ось якраз найнижча точка цих перетинок є перевалом. Тепер стає зрозуміло, чому у горах перевали відіграють таку важливу роль. У більшості випадків автошляхам щоб подолати гірський хребет доводитися перетинати його власне на перевалі на найнижчому і найеконмічноообгрунтованішому місці. Відтак більшість неактивних туристів та екскурсійних груп вершини гір найчастіше бачать із перевалів. Для активних туристів перевал також відіграє неабияку роль, оскільки це єдиний шлях подолати хребет, а також хороше місце для привалів підчас мандрівок гірськими хребтами.



Усі хто закоханий в Карпати вважають що тут усе «най най». І навіть клімат підтверджую цю думку. Максимальна кількість опадів, потужніші вітри, рекордніші температури – і усе це не лише не відлякує туристів а стало своєрідною туристичною приманкою.



Якщо глянути на карту, ми побачимо, що Карпати за своєю формою нагадують підкову, середина якої якраз простягається через територію України. Якщо точніше Українські Карпати належать до групи Східних Карпат які розпочинаються з Польщі, Словаччини, Угорщини,пролягають через територію України і завершуються на румунській території.  Через Україну простягається пасмо від витоків Сяну до витоків ріки Сучава довжиною 280 км і середньою шириною 100 км.  



karpatyturinfo