Ворохта
(UA) Волоспад Шипіт / {RUS} Водопад Шипот
(UA) Водоспад Кам'янка \ (RUS) Водопад Каменка
Автодорога Н-13
(UA) Гірська річка Черемош \ (RUS) Горная река Черемош
Озеро Синевир
tb.php?src=%2Fimages%2Fnews%2F2022%2Fny1-570x542
листопада 28, 2022

Новорічні та різдвяні тури у Карпатах від «Ворохта 365»

in # Новорічна колонка by admin
У цей не простий час таки відчути подих свята та дитинства сповна можна у Карпатах у туристичному комплексі «Ворохта 365». Саме в зимовий період тут дотримуються давніх гуцульських традицій, тут потужна зимова розважальна програма і що найголовніше це доступність такого способу перемикання від сьогодення. Як зазначають представники «Ворохта 365». Відпочинок у Карпатах узимку бездоганно підходить,… Детальніше>>
Увійти

Увідійть у свій аккаунт

Логін *
Пароль*
Запамятати

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Туди ми потрапили дуже пізно коли сонце схилялося до горизонту. Відвідуючи озеро Синевир наша команда приймає спонтанне рішення врешті доїхати до цього загадкового закарпатського села багатьох музеїв Колочава. Наша мета – скансен музей «Старе село».

Насправді метою візиту у цей музей були відвідини експозиції присвяченої вузькоколійному транспорту, та все ж оглядини музею також були у наших пріоритетах. Нажаль не судилося побачити інтер’єрі будівель, оскільки музей був уже закритий, та все ж оглянути територію таки вдалося.

 

Дорога в Колочаву.

Якщо ви плануєте мандрівку на озеро Синевир не полінуйтеся відвідати село Колочаву, яке розташоване по карпатських мірка поряд. Орієнтовна відстань від заповідного озера десь до 15 км. Станом на 2021 рік дорога до села в доброму стані, так що доїхати власним автомобілем цілком реально.

Якщо в’їжджаєте в село – орієнтуйтеся на праву сторону відносно центральної дороги – музей розташований за адресою вул. Дружби 26.

Що таке – «Старе село»

Музей «Старе село» це повноформатний скансен. Якщо заглибитися в термін «скансен», який вперше було вжито в Швеції означає етнографічний комплекс – музей під відкритим небом. Так от погуляти вуличками старовинного села  в обіймах карпатських гір – нагода вже й не така поширена. Саме в музеї «Старе село» поєднання давнини і карпатської природи поєднано як найвдаліше.

Музей по мірках історії новий. Відкритий він у 2007 році з ініціативи місцевого мецената Станіслава Аржевітіна. Станом на сьогодні музей налічує понад 20 споруд серед яких можна побачити старовинні садиби селян та заможних мешканців цього карпатського краю. Тут відображено й національні особливості мешканців Закарпаття. Садиби закарпатських євреїв яскраво це відображають. Що цікаво експозиції демонструють не лише екстер’єри, але й інтер’єрі садиб, які старанно збережені і поповнюються новими колекціями.

Колочава. Музей "Старе село"

Колочава. Музей "Старе село"

Музей закарпатської вузькоколійки

Органічно в ландшафт музею «Старе село» вписується експозиція вузькоколійного транспорту. Тут можна побачити транспортні вузькоколійні експонати різних періодів та епох: від звичних паровозів та вагонів до нестандартних автомотрис та автомобілів з залізничним ходом. Є тут і дрезини та елементи залізничної інфраструктури. Ну і є імпровізована станційна споруда стилізована під подібні споруди початку 20 сторіччя.

Колочава. Музей "Старе село"

Колочава. Музей "Старе село"

Колочава. Музей "Старе село"

Маємо сподівання що колись потрапимо в музей з офіційним запрошенням і розповімо про музей детальніше у відео форматі. Наразі без сумніву рекомендуємо відвідати даний музей, який по доступності і дружності для туристів відповідає усім вимогам. Працює музей з 9 до 19 години. Ну і на завершення: музей «Старе село» в селі Колочава володіє неофіційним статусом першого сільського музею архітектури та побуту на Закарпатті.


 Ярослав БАРАН

Фото https://yarekfoto.co.uakarpatyturinfo