Ворохта
(UA) Волоспад Шипіт / {RUS} Водопад Шипот
(UA) Водоспад Кам'янка \ (RUS) Водопад Каменка
Автодорога Н-13
(UA) Гірська річка Черемош \ (RUS) Горная река Черемош
Озеро Синевир
tb.php?src=%2Fimages%2Fnews%2F2022%2Furych_tur1
вересня 28, 2022

Професійне свято відбулося у форматі часу

in Блискавка - NEWS by admin
Команда проекту karpatytur.info таку дату не могла обійти стороною, тож Міжнародний День Туризму вирішила відзначити відповідно до вимог часу. Відтак вчора 27 вересня з ініціативи Благодійного фонду «Опіка Майбутнього» ми долучилися до благодійного проекту щодо психологічної реабілітації дітей в період війни і разом з партнерами та дітьми-сиротами з Харкова вирушили в цікаву мандрівку. Детальніше>>
Увійти

Увідійть у свій аккаунт

Логін *
Пароль*
Запамятати

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Карпати як і земля куля має свої полюси. Це такі місця які є най най най. Скажімо Говерла  - найвища географічна точка українських Карпат, чи Бескидський тунель – найдовший залізничний тунель в українських Карпатах. А є такий полюс, який виходить далеко за межі географічної території карпатського регіону. Думаю вже здогадалися що мова йде про центр Європи який розташований неподалік від міста Рахів біля села Ділове у Закарпатській області.

 

Нарешті і наша команда проекту karpatytur.info дісталася до цього місця. Будемо відверті – дісталися ми до одного з центрів Європи, адже їх у цій частині світу є декілька. Все залежить як рахувати і на які критерії опиратися. Проте наш центр Європи був признаний і встановлений ще орієнтовно у десь між 1885 – 1887 роками коли у ці краї прийшла залізниця.  Визначали «точний» центр Європи фахівці Імператорсько-Королівського військово-географічного інституту у Відні. Згодом там був споруджений 2-метровий обеліск на якому латиною було  опубліковано текст «Це постійне, точне вічне місце, визначене спеціальним апаратом, виготовленим в Австро-Угорщині, в Європейській системі широт і довгот. 1887». Минули роки і у 1977 поряд встановлюють новіший пам’ятний знак. Що цікаво дві відмітки збереглися до сьогодні.

eurocentr2

eurocentr3

Ну і буде несправедливо згадати що правіше на туристів очікує ще однин невеликий пам’ятник «Полум’я миру», який був споруджений недавно у 2018 році.

eurocentr5

Так от мандруючи Карпатами нарешті приймаємо рішення зробити невелике коло та зрештою прокататися по трасі М-09 про яку багато розповідали свого часу. Тож вирушаємо з міста Яремче. По дорозі ще одна зупинка на Яблунецькому перевалі і далі до центру Європи. Насправді місце радше символічне а ніж туристичне. Та все ж зупинка тут вас не розчарує. Ну насамперед споглядаємо два пам’ятні знаки: старий австрійський і вже більш сучасний. З протилежного боку дороги відкривається гарний вид на гори Карпати на річку Чорний Черемош і залізничний міст, яким колись курсували потяги у Румунію. Нажаль сьогодні дана гілка запущена і не використовується. Час від часу в ЗМІ з’являється інформація про плани її відновлення, але далі слів мова не йде. Загалом тут уже підоспіли туристичні бізнесмени, тож можна відвідати поряд ресторанчики та спробувати місцевої кухні.

eurocentr4

Загалом символічність цього місця підкреслює й сама дорога, яка потім вирушає далі на Закарпаття і декілька десятків кілометрів пролягає вздовж Тиси по якій проходить кордон між Україною та Євросоюзом чи точніше Румунією. Ну і гори гори гори. Тож якщо після сходження на Говерлу у вас виникне потреба ще щось підкорити – Центр Європи доступний полюс Карпат.

Фото: ЯрекФОТО

 karpatyturinfo