Ворохта
(UA) Волоспад Шипіт / {RUS} Водопад Шипот
(UA) Водоспад Кам'янка \ (RUS) Водопад Каменка
Автодорога Н-13
(UA) Гірська річка Черемош \ (RUS) Горная река Черемош
Озеро Синевир
tb.php?src=%2Fimages%2Fnews%2F2022%2Furych_tur1
вересня 28, 2022

Професійне свято відбулося у форматі часу

in Блискавка - NEWS by admin
Команда проекту karpatytur.info таку дату не могла обійти стороною, тож Міжнародний День Туризму вирішила відзначити відповідно до вимог часу. Відтак вчора 27 вересня з ініціативи Благодійного фонду «Опіка Майбутнього» ми долучилися до благодійного проекту щодо психологічної реабілітації дітей в період війни і разом з партнерами та дітьми-сиротами з Харкова вирушили в цікаву мандрівку. Детальніше>>
Увійти

Увідійть у свій аккаунт

Логін *
Пароль*
Запамятати

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Відкрита вона відносно недавно, але вже встигла наробити шуму у ЗМІ карпатського регіону. Теж писали про неї, про її відкриття. Ну і зрештою як не відвідати таке новинку, адже вона відносно недалеко від нас. Отож називається це технічно диво Оглядова вежа «Вело Бескиди» тож маємо сподівання що і з вело там теж скоро буде все ок.

 

Взагалі чого  нас так зацікавила саме ця споруда. Ну насамперед будь-який оглядовий майданчик – місце містичне: тут з висоти можна одним кадром зрозуміти усю грандіозність місця куди мандруєш. У випадку з оглядовою вежею «Вело Бескиди» з її появою легенд з’явилося стільки що відверто важко навіть було повірити у них. Ну переповідають що з неї можна побачити Борислав курорт Трускавець, курорт Східницю і якщо поталанить з погодою навіть Львів. Просто якась фантастика. Тож не побачиш - не повіриш.

Оглядова вежа «Вело Бескиди» - підготовка та дорога

Не так то й було просто розвідати маршрут і місце розташування. Перепитували місцевих. За однією версією туди можна дійти тільки пішки, за іншою тільки на велосипедах, ну і ще за однією малоймовірною – доїхати на автомобілі. Та час минав і в неті з’являлося усе більше інформації і свіітлин тих хто там побував. Отож згодом довідуємося що існує навіть декілька маршрутів на вежу. Можна якось туди доїхати з гірськолижного курорту Буковиця, або з курорту Східниця. Остаточну крапку поставив у виборі маршруту директор туристичної фірми «Поїхали» Микола Бакай. Отож від нього довідуємося що вежа є на горі «Цюхів Верх» і насправді це не настільки уже дике місце тож навіть можна виїхати на авто.

Коли уся інформація бла зібрана по максимуму – збираємо дві групи проекту karpatytur.info і на пасажирському мікроавтобусі вирушаємо на пошуки. Одразу скажу після вивчення супутникових карт було прийняте рішення їхати здавалося б довшим проте надійнішим маршрутом через курорт Східниця. У самій Східниці проґавили парочку поворотів, та все ж вийшли на правильний маршрут. Одразу скажу що звертаючи з центральної дороги у Східниці далі йде виключно ґрунтова дорога. До електропідстанції вона цілком добротно утрамбована і дозволяє їздити по ній у дощ і навіть розвивати чималу швидкість. Хоча останнє не рекомендував робити: дорога вузька, має багато сліпих поворотів і постійно рухається вгору, що для швидкостей достатньо небезпечно. Уже від електропідстанції далі дорога курна ґрунтовка, яка в дощ добряче розлазиться, тому у негоду я б не рекомендував туди їздити.

Ще мить і ось ми біля вежі. Так доїхали майже до її порогу. Мало того по дорозі зустрічаємо вказівники велотрас, а на самій вершині облаштовану парковку для велосипедів та автомобілей.

vega1

Оглядова вежа «Вело Бескиди» - давайте знайомитись

Вежа висотою 15 метрів зблизька таки вражає. Ну ні звісно у порівнянні з горою Цюхів Верх (931 м.), на якій вона розташована це ніщо. Зроблена з металоконструкцій з гвинтовими сходами в середині. Підіймаємося. Хоча голова правління громадської організації karpatytur.info Андрій Баховський постійно нагадував що варто порахувати сходинки, але було не до них і не до статистики. Краєвиди вражали з кожним метром підйому. Загалом на вежі є два оглядових майданчика. Та ми максималісти і здійнялися на самісінький верх.

Отож допоки підіймаємося розкажу декілька слів що це за ідея та проект. Загалом проект називається «Вело Бескиди: розвиток пішохідно-трекінгової та велосипедної інфраструктури та будівництво оглядової вежі на території регіону Трускавець – Орів – Борислав - Східниця». Реалізація даного проекту розпочалася ще у 2021 році за сприяння ЛОДА та місцевих громад. Вежа одна з елементів даного проекту, яка уже встановлена і наразі тривають спорудження вело інфраструктури довкола.

І ось ми на самісінькому вершечку. І перше враження просто запирає дух: краєвиди просто неймовірні. Проте не повірив своїм ногам – підлога під нами захиталася. Ну найсміливіші продовжили насолоджуватися природою, а більш обачні поспішили спуститися на нижній рівень. Насправді нічого надзвичайного не сталося. Насправді дана вежа має свої конструктивні особливості за якими її верхівка може відхилятися до 7 см від вібрацій, вітру тощо. Також передбачено правилами техніки безпеки що на вежу одночасно може підійматися не більше 10 туристів. І це потрібно вам врахувати при плануванні маршруту до оглядової вежі «Вело Бескиди».

А тепер що можна побачити з цієї вежі. Трускавець – так, Східницю – Так, Борислав – так, Дрогобич – так, Стебник -так. Львів не знаю – були хмари, ну і декілька карпатських хребтів. Взагалі гора Цюхів Верх, це такий собі регіональний  географічний центр з якого максимально відкриваються види на вищезгадані населені пункти. Тож кращого місця для спорудження вежі годі було й знайти. Досі шкодую що з собою не захопив телеоб’єктив – можна було б по фотографувати курорти з незвичних ракурсів. По тих світлинах, що вийшли відкривається чудовий вид на Ріксос Прикарпаття та залізничний вокзал курорту Трускавець. Тож вам ще одна порада при плануванні подорожі до оглядової вежі «Вело Бескиди»: прихопіть з собою гарну напарницю, фотоапарат і бінокля – не пошкодуєте.

vega3

Оглядова вежа «Вело Бескиди» - перспективи

Можна констатувати що карпатський туристичний регіон отримав ще одну атракцію, яка без сумніву стане популярною у туристів. Звичайно виникають побоювання чи витримає вежа трафік, чи справдяться чутки про платний вхід на вежу у майбутньому і чи буде забезпечено належний догляд за цією інженерною спорудою. Але про все це уже довідаємося в недалекому майбутньому. Наразі уже маємо місце між небом і землею де можна намить забутися від міської суєти і податися у глибокі роздуми.

vega4

Фото: Ярослав Баран та ЯрекФОТОkarpatyturinfo