Ми знову в дорозі у пошуках нових туристичних принад Карпат. Про водоспад Гуркало довідались відносно недавно. Вірніше давно, але саме про цю версію буквально минулого року. Річ у тім що у Карпатах є аж три водоспади з назвою «Гуркало». Ну в карпатському регіоні з топонімічним креативом так собі. Маємо декілька сіл з назвою Довге, маємо аж три міста Стебник, маємо декілька водоспадів з приставкою Гук. Ну і зрештою Гуркало у трьох екземплярах.
Наш Гуркало розташований у Львівській області на території Національного природнього парку «Сколівські Бескиди» неподалік села Корчин. Доїхати до цього села можна з траси Київ – Чоп звернувши в селі Верхнє Синьовидне у напрямку до Урича, або від курорту Східниця.
У Корчині доведеться проїхатися трохи селом до КПП де з вас знімуть оплату - так званий екологічний збір за відвідини заповідної зони. Вартість цілком символічна, а далі уже як кому поталанить. Дорога скажу я вам потребує добрячих нервів, тож якщо у вас машина з низьким кліренсом – краще її залишити на КПП. Прогулянка у 3 км до водоспаду насправді буде приємною, адже в гори вам не доведеться підійматися ну і краєвиди зачаровують.
Сам шлях може трохи збити з пантелику навіть з навігатором. Проте варто дотримуватися головної дороги і йти вперед на захід до вказівника розгалуження двох туристичних маршрутів. На ліво дорога піде до повстанської криївки а прямо виведе вас до облаштованої для відпочинку поляни звідкіля розпочинається спуск до самого водоспаду. Спуск невеликий і ось ви уже перед ще одним дивом Карпат.
Сам водоспад Гуркало відносно невеликий - 5 з лишком метрів, проте достатньо гарний і цікавий. Розташований він на річці з амбіційною назвою Велика ріка. Він є односкатний проте розділений на 2 потоки. Надзвичайно мальовничою є водобійний котел біля його підніжжя, діаметром 10 метрів і глибиною 2 метри. Місцеві кажуть що водоспад Гуркало отримав свою назву від повеневих води які стрімку стікають зі схилів гори Парашка, тоді гуркіт водоспаду чути дуже далеко.
Отож якщо у вас є плани відвідати цього красеня рекомендуємо робити це у суху погоду і розраховуйте що ваші гостини біля нього заберуть від 2-х з половиною годин, адже доведеться трохи прогулятися. Загалом перевагами водоспаду Гуркало є його доступність, адже немає великих перепад висот, краса – тобто це чудова локація для фотосесій і середня складність пошуку.
Ну і на завершення для активних туристів варто зазначити що через водоспад Гуркало проходить декілька цікавих туристичних маршрутів в районі гори Парашка. Маршрути промарковані тож має бути просто і цікаво. Ну а ми готуємось до нових відкриттів таємниць Карпат , яких тут пре достатньо.